Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak ağrısı ve bas donmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak ağrısı ve bas donmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pınar1787 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak ağrısı ve bas donmesi
    Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 14:13
Hocam merhabalar. Bu kez kendim için soracağım. On günü aşkındır kulaklarımda sizlama şeklinde ağrım oldu. Alerjik rinitim var. İlaç kullanmak istemiyorum. 12 gün önce burunda aşırı tikanikli yaşayınca üç gün Alergodil ve rinisil diye iki fisfis kullandım(kortizonlu). Bende kullanım sonrası hapşırmak gelsede hapsiramadim. Geceleri nefes darlığı yaşadım. Sonrasında ilacı bıraktım. Bende bas donmesi ve kulaklarda ağrı meydana geldi. Dengemi bazen sağlayamiyorum.Basim dönüyor. Başka KBB doktoruna gittim. Kulakta birsey yok dedi. Emar istedi. Özelde olduğu için emara girmedim. Ardından agzimda yaralar ve dudağımda uçuk çıktı. .Bademciklerimin arkası, kulağa dogru ve dış etlerim sızlıyor.Arada kulağıma biçak gibi ağrı girip çıkıyor.illadin Sıkınca ağrım gidiyor. Ama bırakınca aynen devam ediyor. Bu arada ben evliyim kendi ailem bu hafta covit testleri pozitif çıktı. Kızımda grip oldu. Oncesinde Ailem ile zaman geçirdim ayni arabaya dahi bindik. Covit testim  negatif geliyor.Ben sürekli tuzlu su ile burnumu acıyorum. Burnum, ağzım ve kulaklarımda ince ince bir sızı var. Öğretmenim sanki farenjit ağrısı gibi ama boğazda değil üst kısımda gibi. Burnumda sızlıyor. Boğazım kızarık. Dilimin ustu beyaz. İştahsızlık ve halsizlik de var.Doktorlar muayene etmiyor. Ben artık korkmaya başladım. Başımı tasimakda zorluk çekiyorum. Ben covit olmuş olabilir miyim? Siz kulak ağrısına bactrim öneriyorsunuz içeyim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 21:15
Kortizon kullandiginiz icin, Viruslari azdirdiniz!! 
SADECE; Iliadin DAMLA, gunde:2x4 damla, 5 gun kullanin.. 
Bogaz agrilari icin; Tantum Verde Sprey , gunde;4x1 kullanin. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 21:19
Çok teşekkür ederim hocam. Zaten o ilaçtan sonra başladı hersey. Allah razı olsun sizden. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 12:34
1.Hocam iladini kullanıyorum. İnanılmaz yorgunum. Az hareket edince 115lere çıkıyor. Üst solunum yollarım sızlıyor. Kulak burun ic kısımları. Sürekli boyun ve başım terliyor. Agri kesici olarak aferin sunis kullanabilir miyim ? 
2. Kızımda grip  ,üç gün ateşi oldu. Doktora götürdüm. Tekrarlayan otit var dedi. Ateşi kendi kendine ilaçsız düştü.Cefaks iğne verdi. Ben yaptırmak istemiyorum. Bana duymasında problem yaşanır dedi. İşitme testine iki hafta sonra çağırdı. Korktu açıkçası. Ama yazılarınız da antibiyotik kulaktaki sıvıyı koyulastirdigini okudum. Illadin kullanıyorum kızımada. Öksürük başladı bugün. Sizin tavsiyeniz ne olur ?( Bir ay önce kizimin 8 gün ateşi 40 lardan düşmedi. 10 gün agumnetin tedavisi almıştık. Bu ay yeniden tekrarladı.)

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 12:50
Hocam nabzim yükseliyor 115 lerde. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 19:43
SAKIN:
1- Turk doktorlarinin teshislerine inanmayin.. Kulak agrisi olmadan, Orta Kulak Iltihabi OLMAZ! Agri yoksa,
 Turk doktor palavralarina inanmayin.
2- Orta Kulak Iltihabi; "iltihap" degildir! Mekanik hadisedir. Tek basina Iliadin damla yeterlidir. 
3- Antibiyotikler DEGIL, Allerji ilaclari siviyi koyulastirir... 
4- Orta Kulak Iltihabi ile  "sagirlik" olusmus tek bir hasta bile  GORMEDIM! Turk doktor palavrasi! AMA;
 Orta kulak iltihabi icin verilmis Genta ampul ile sagirlik gelismis hasta gordum. 
Bu konuda yazilanlari okuyun... 

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2021 Saat 22:20
Merhabalar hocam. Kulak arkasında bas kısımda sislik meydana gelmiş . Bugün fark ettim. Korkulacak bir durum mudur? Elimle dokunma ile kayıyor ama başta olduğu için sertlik var gibi.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eki 2021 Saat 03:23
Lenf bezi. Kurcalamayin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.