Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kreş sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kreş sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
secill Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kreş sorunu
    Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 22:37
Hocam iyi akşamlar 5 yaşında kızım okula başlayınca burun tıkanıklığı ve öksürük sorunu başladı. ilk önce hapşuruk gözde sulanma su şeklinde saydam sürekli burun akıntısı ile başladı birkaç gün böyle gitti sonra burun tıkandı koyu kıvamlı akıntı ve  ama sürekli tıkalı bir burun öksürük şeklinde devam etti. 1buçuk aydır zyrtec2x1 serum fizyo iliadin prospan şurup bal limon dediğiniz bütün yöntemleri her şeyi denedik burunda koyu kıvamlı akıntı hiç bitmiyor ve burnu açamıyoruz  bazen sabahtan akşama kadar Full öksürüyor bazen gece bazen uyurken parkta oynarken nedensizce birden başlayan nefes bile almadan gıcıklı bir öksürük ne yapsak geçmedi 2 gün iyiyse 3.gün öksürmekten okula gidemiyor uyuyamıyor artık çözüm bulamıyorum sosyal olarak etkilemeye başladı birşey yapamıyoruz ne önerirsiniz yardımcı olursanız gerçekten sevinirim teşekkürler 
Yukarı Dön
Sevillll Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 69
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sevillll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 00:13
Benim oğlumda bir aydır aynı şekilde okula başladığından beri gündüz akıyor burnu gece tıkanıyor ve horluyor. Ne yaptıysam duzeltemedim. Burnunu açmak en zoru galiba serum fiz. Ve cold mix te çok fayda etmedi.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112778
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 03:44
Kres/okul yeni baslayan HER cocugun ilk 2 senesi boyle sik hastalikli gecer. 
Sadece Grip icin anlattiklarimi uygulayin.. 
Onumuzdeki kis da ayni sekilde gececek. 
Yazilarimi okuyun. 
Yukarı Dön
secill Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 11:14
Hocam 3 yaşında kreşe başladı ilk yıl böyle olmuştu size yazmıştım ve tavsiyelerinizle öksürük geçmişti yani azalmıştı geçen yılda bir dönem böyle olmuştu ekstra zyrtec önermiştinşz 2x1 ve diğer yöntemlere devam et demiştiniz ozaman da geçti sıkıntısız hatta hiç hasta olmadı geçen yıl.. ama bu yıl öksürüğü kontrol edemiyoruz koyu kıvamlı burun akıntısı hep var ama burun hep tıkalı ne yapsak aşırı inatçı ve rahatsız edici öksürük artıyor sanki uykusunu yemesini okulunu herşeyi etkiledi canı acıyor boğazım acıyor karnım acıyor öksürdükçe diye ağlıyor buna ne çözüm neolabilir ki zor durumdayız ne yapabiliriz başka
Yukarı Dön
secill Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 17:30
Hocam öksürük hiç azalmayınca Dr gittik boğazda hiçbir sorun yok muayene etti hırıltı gibi herhangi bir şeyde yok dedi alerji dedi zyrtec şrp 1×1 singulair tb 1×1 ve risonel spr 2×1 şeklinde 1 ay kullanın dedi ayrıca da enfluvir şrp 2×1 ve klamoks şrpn2×1 şeklinde 5 gün kullanıp bırakın 1 ay sonra kontrol dedi bu ilaçları eczaneden henüz almadım sizden önce bilgi almak istiyorum ilaç konusunda ne yapmalıyız? Dönüş yaparsanız memnun olurum teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112778
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 20:12
Turkiye'nin, sahtekar cocuk doktorlari, ASLA Grip teshis etmezler. Hepsine Astim veya allerji derler.

BU SALAK doktora bir sormak gerekir! 
1- Allerji ise; NIYE Klamoks(Antibiyotik) veriyor? 
2- Allerji ise, NIYE Singulair(Astim ilaci) veriyor?
3- Allerji ise, NIYE Enfluvir (Anti-Viral ilac) veriyor?  Hangisi iyi gelirse, hesabi, asure recete!!

Resmen; "Sahtekarligin 3 Safhasi" uygulamasinin, 1. safhasi uygulanmis.. 
1 ay sonra iyilesmiyecegini biliyor ve size; "Sahtekarligin 2. Safhasi"ni uygulayacak. 

Cok okumaniz gerekiyor. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.