Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronşit mi grip mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bronşit mi grip mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Tamina Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tamina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bronşit mi grip mi
    Gönderim Zamanı: 30 Kas 2021 Saat 15:13
Merhaba hocam

Oğlum 4 yaşında .
Pazar öğleden sonra hapşırmaya başladı sonra  burun akıntısı eklendi
Pazartesi yani dün öğleden sonra kuru öksürük ve sonra akşama doğru balgamlı öksürük başladı 
Ateşi 37.0-37.4 arasında 
 Bugun sabaha karşı solunum 49-50 başladı+ öksürük 
Ateş ayni durumda yüksek değil
Ökrünce ağlıyor göğüs aciyor diyor , 
Gece coldmix , sabah limonlu bal + iliadin sprey+ 2 kere sicak buhar uyguladım, +5ml Zirtek verdim çünkü çok ağladı 
solunum 37-40 indi şimdi yine çıktı 

Eşim ventoline uyguyalım diyor çocuk acı çekiyor o kadar zaman 
Sıcak Buhara kolay ikna edemiyoruz çocuk sıcak buhardan korkuyor 

Olgum Şuan grip mi bronşit mi geçiyor anlayamadım, uyurken hırıltı horluyor , nefes verirken sesli oluyor 

Nedir bu , çünkü eylülde( o zaman çocuk doktoru alerjik astım +bronşit diye yazdı  , ekimde aynısını geçirdi , eylülde ana okula başladı 

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim 

Emine
Yukarı Dön
Tamina Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tamina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2021 Saat 17:19
Hocam 
Ve ateş eğer 37.2tan yüksek olduğunda sıcak buhar uygulanmaz diye duyduk
 Ne yapmak lazım böyle durumlarda solunumu düzeltmek için?
Emine
Yukarı Dön
Tamina Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tamina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2021 Saat 19:00
Şuan solunum 50-53 , öksürük var ama çok değil,
Yemek biraz iyiyor , su bol bol içiriyorum 
Doktora gitmek istemiyoruz sizinle danışmadan .
Çok yazdım kusura bakmayın 3 kez sıcak buhar yaptık 5e dakika solunum aynı daha 

Emine
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 00:40
Sicak buhar, atesli iken bile uygulanabilir. 
Grip geciriyor, sadece benim anlattiklarimi uygulayin. 
Yukarı Dön
Tamina Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tamina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2021 Saat 15:53
Merhaba hocam
Dediklerinizi uyguluyorum, çok şükür solunum düzeldi 

dün öksürük azalmıştı , bugun burnu daha tıkandı ve balgamlı öksürüyor 

Solunum 50ken ben sıcak banyo yapmıştım o anda bogazından bağlamları atmaya başladı , sarı renk ve biri koyu kahve+sarı yoğun bağlam çıktı .Burnundan yoğun açık sarı akıntı çıkıyor ( kendisi akmıyor ben oğluma  çıkartıyorum )

Dün sıcak buhar uygulamadım daha iyi oldu diye 
Tekrar mı sıcak buhar uygulamalıyım? Ya da sıcak banyo 
Ateş 37.0-37.1 

Bugun öksürüğün 5 günü oluyor , ciğere inmemesi için size sormak istedim ( eskilerde 3-4 günde öksürük geçmişti )

Emine
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2021 Saat 19:09
Turk doktorlarinin her zaman verdigi ilaclarin hicbirini kullanmayin, cigerlere inemez!! 
Aynen devam.
Yukarı Dön
Tamina Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tamina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 11:24
Teşekkür ederim hocam ,aynı devam edeceğiz 
Şuan oğlumda sol tarafında arka dişi ağrımaya başladı , yemek yiyemiyor, dişinol geçici yardım ediyor , dişinde dolgu var 

Sizin önerdiğiniz diş için ilaci kullandık daha önce 2 gün sonra öksürük ve sık solunum başlayınca kestim ,çünkü laktoza alerjisi var galiba diye korktum ( geniz etleri çok sık şişiyor )
Laktoza alerjisi varsa çocukta ökrüsük balgamlı ve sık solunum başlayabilir mi ?

Bir  de 2.soru ,  4yasında 5aylık çocuk için diş tedavisini önerir misiniz ? Ya da çektirsek daha iyi ? Doktorlardan çok korkuyor 
Doktora gitsek kanal tedavisi + dolgu yapılması daha pahalı olduğu için onu önerebilir , Bizim için çocuğa fazla acı çektirmeden diş sorununu nasıl çözsek diye düşünüyoruz.
Arkadaşımın çocuğuna narkoz yaparak bütün dişlerine tedavi uygulamışlar , bu yaşta daha yeni diş çıkmaz özellikle arka dişleri demişler 

Emine
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 19:07
1- Cocuklarda; "Laktoz entoleransi" OLMAZ.. Turk doktorlara inanmayin! Ergenlikten sonra baslar! 
2- Bazi viruslarda, oksuruk;2-3 hafta surebilir. Bilhassa atessiz oksurukler uzun surerler. 
3- Disdeki duruma gore, tedavi veya cekim yapilir. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.