Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Fazla kilo-demir ihtiyacı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Fazla kilo-demir ihtiyacı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Lagaan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Lagaan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Fazla kilo-demir ihtiyacı
    Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 04:28
Merhaba hocam, 2.800 kilo ve 46cm doğan erkek bir bebegim var. Şu an 5 aylık, 8.100 kilo ve 66 cm. Sadece anne sütü aldı ve alıyor. Bebegimi yazılarınızı ve maillerinizi takip ederek büyütüyorum ve sağlık ocağındaki aşılar dışında doktor takibine gitmiyorum. 4. Ayda düzeli başlanan demir takviyesine sizi takip ederek başlamadım.

Ancak Mailleri okurken aklima bir şey takıldı, bir mailinizde hemoglobin değeri düşük çıkan 1 yaşındaki çocuğa fazla kilo alimlarında demir ihtiyacı olabileceğini yazmışsınız.

Benim oğlum da doğum kilosuna göre biraz hızlı büyüdü. 5 aylık bir bebekte de hızlı gelişime bağlı demir eksikliği yaşanabilir mi? Takip gerekir mi?  Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Düzenleyen Lagaan - 05 Ara 2021 Saat 17:06
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 18:38
Anne sutu alanlarda (disariya kanama olmadigi surece) asla anemi OLMAZ. Zira: Anne sutunde oran olarak
 Demir dusuk olsa bile, verimi yani emilimi hicbir gidada olmadigi gibi, %100 dur. 
Asiri kilolar,  bilhassa kirmizi etten fakir, unlu gidalardan alanlarda anemi olusur. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.