Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ishal sonrasi ates ve oksuruk
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ishal sonrasi ates ve oksuruk

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pınar1787 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ishal sonrasi ates ve oksuruk
    Gönderim Zamanı: 29 Ara 2021 Saat 21:59
Merhabalar hocam. 4 yasindaki kizim krese gidyor. Son bir aydir cok iyiydi. Cuma gunu karin agrsi oldu. 3 gun gunde dort kez kadar ishal kaka yapti. 2 gun sonrasi, bu aksam hafif oksuruk ve 38,7 yi bulam atesi oldu. Atesine mudahale etmedim. Simdi uyuyor. Grip mi oldu ? Acaba kan tahlili icin doktora gitmeli miyim ? Vucudu eller ayaklar soguktan sicaga dondu. Atesi 38, aksam 8 de uyudu. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ara 2021 Saat 02:51
Son 2 aydir, boyle bir salgin var. 
Grip icin anlattiklarimi uygulayin.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ara 2021 Saat 13:55
Hocam tüm sinif arkadaşlari ile beraber kizim domuz gribi olmus. Yüksek ateş halen devam etmekte. Burnu akmaya başladi. Kizim grip olunca kulaklari sivi doluyor.  İlladin damlaya baslamali miyim ? Başlarsam kaç gün kullanmam lazim. Yazilarinizda domuz gribi sindirim sistemini etkiler. Kulaklara sikinti yapmaz diye okumustum. Ne yapmaliyim ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ara 2021 Saat 19:14
"Kulaginda Sivi Var" sahtekarligi ile ilgili makalemi Yazarlar kismindan okuyun. 
Iliadin gereken bir "birikme" olsa, cocuk agridan yeri-gogu yikardi. 
Turk doktorlara kanmayin. 
Dogru; Domuz Gribi barsaklari tutar, kulak sikayeti yapmaz. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2022 Saat 14:50
Hocam aradan bir ay gecti. Pazar gunu bel agrisi, pazartesi asiri usume ve bogaz agrisi yasadim. Bugun de cok fazla oksuryorum. Test sonucunu bekliyorum. Kizim da ishal oldu. Gecen ayda infulance A olmustu. Ishal ile baslamisti. Benim testim negatif gelirse kizima infulaver ilacini kullabilir miyim ? Gecen ay açmistim. Iki kez kullandik.  Kullanim suresi onemli mi ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2022 Saat 18:48
Onemli degil. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2022 Saat 00:27
Hocam, salı günü covit testim pozitif çikti. Ben iyileşmeye başladim. Lakin kizim dün gece kustu. Yedigi yemekleri sindirememiş. Pazar gününden beri de her sabah çok sivi ishal kaka yapiyor. Günde bir kez oluyor. Ayrica iştahsiz. Kızımda mi  covit oldu acaba ?  Domuz gribi olmadan önce de ishal olmuştu. 4 yasinda. Böyle mi atlatacak ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2022 Saat 03:50
Evet, boyle atlatacak. Ilac kullanmayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.