Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Covid
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Covid

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2022 Saat 05:10
Evet, olabiliyor! VE BUNA: "Tasiyicilik" deniliyor! 
Tasiyiciligi olan hastaliklarda, KARANTINA HICBIR ISE YARAMAZ! 
Ama bunu, salginin basindan beri soyluyorum, "ayni hamam, ayni tas" devam ediliyor. 
Sirf, bir is yapiliyormus havasi yaratarak, halkin "gazini aliyorlar"... 
Disari ciktiginizda , daima maske takin. 
Yukarı Dön
nalanalan2 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 51
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nalanalan2 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2022 Saat 20:01
Hocam kusura bakmayın vaktinizi alıyorum. Yazdıklarınızı takip ediyorum konu denk gelince bilgilenmek için sormak istedim
Ateş düşünce bulaşıkçılık kalmıyor diye biliyorum. 
Peki bu taşıyıcılarda ateş olmuyor. 
Hiçbir belirti göstermiyorlar. Onlarda bulaşıkçılık safhasını nasıl anlayacağız. 
Çok teşekkür ederim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2022 Saat 23:15
Aradaki FARK:
1- Hastaligi gecirirsiniz, ates duser, bulasicilik da gecer.
2- Mikrobu kapmissinizdir, ama hasta olmamissinizdir ve ates de cikmamistir, BULASTIRIRSINZ.. 
Yukarı Dön
Pervin85 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 108
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Pervin85 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2022 Saat 23:31
Demek okuldan getirmis bize bulastirmis.bende hastalandim dun 38 atesim oldu cay cay ictim coklu sivi en son gece uyuyamadim parol octim terledim.sabah cok sukur iyiyim bi tek oksuruk var kuru.bundan sonra agirlasma olurmu yoksa bittimi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2022 Saat 23:46
Cogu gecmis.. Aynen devam. 
Yukarı Dön
Pervin85 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Pervin85 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 04:14
Hocam nerdeyse 3hafta gecti kizim hala pozitif yurtdisina cikmamiz lazim cikamiyoruz😒ne zaman doner negatife?neden bu kadar uzun suruyor
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 19:04
Testler, %100 guvenilir degildir. Ama yapilacak da bir sey yok! 
Her iste bir hayir vardir. Bu karli havalarda cikamamaniz daha hayirli. 
Yukarı Dön
Pervin85 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Pervin85 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 19:17
Evet hayirlisi diyelim cok tesekkurler🤗
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.