Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Domuz gribi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Domuz gribi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Domuz gribi
    Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 18:00
İyi aksamlar hocam, kızım 3yasinda ve kreşe gidiyor cuma günü okuldan aldıktan sonra ateslendi uyudu ama oyle yuksek ates değil, max 37.7 cikti iki günden sonra düştü kendiliğinden, kızımın atesi düştü akşamı bende ates başladı titreme şeklinde atesim yüksek değil ama titreme şeklinde geliyor, terliyorum duşa giriyorum bi saat sonra yine atesim çıkıyor üşüyorum titreme şeklinde, öksürük boğaz ağrısı şeffaf burun akıntısı ve çok az solunum güçlüğü var, dakikada solunum sayim 35, kusma kızımda oldu bi defa ishal de bende oldu bi defa, onun dışında, covid testi yaptırdım negatif cikti influenza testi yaptirmadim, domuz gribi diyebilir miyiz bu belirtiler varken? Kızım dun çok iyiydi bugün atesi yokama halsiz yarim simit ve iki dikim elmadan baska bisey yemedi, su içiyor sadece ben ona keza hic bisey yemedim sadece sıvı aliyorum
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 18:16
Bu arada Esim doktora domuz gribi olabilir demis ibucold c yazmis kullanmam gerekiyor mu hocam 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 19:26
Evet, bu sene Turkler cok az Grip asisi yaptirdiklari icin, salgin boyle agir seyir gosteriyor. 
SAKIN, Turk doktorlara inanip, sonu"-cold" ile biten ilaclardan kullanmayin! 
Sadece benim anlattiklarimi uygulayin., 
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 19:58
Novalgin içtim bi tane bacaklarım da ağrıyordu umarım kötü yapmamisimdir hocam, burnum tıkanıyor ikisdin damlatiyorum parol içiyordum ama nvalgin varmış covit olan birine onermissiniz ben de ona istinaden içtim 😔
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 22:30
Her ikisi de olur. 
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 13:53
Merhabalar hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın, kızımda belirtiler gecti ama benim nefes alisverislerim sıklaştı 😔 ne yapabilirim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 19:02
2 seneden beri anlattiklarimi uygulayin. 
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2022 Saat 19:11
Uyguluyorum hocam, kan vereyim dedim bugün belki bakteriyeldir diye acildeki dr gider gitmez bi antibiyotik yazalım dedi, neden dedim esim benden önce girmişti covit geçirdiğiniz için dedi, ben geçirmedim dedim, kan verelim en azından bakteriyelse kullanırız dedim, belki enfeksiyon vardır dedim, kanda çıkmaz ki diyor, naskl çıkmaz mı dedim, tamam kan bakalım madem dedi ama tam bi aptal gerçekten sadece hemograma bakmis pct 0.16, plt 156, bilirubin total ( serum/plazma) 0.15, tam kan sayımı (hemogram) 4.44, üre ( serum/plazma) 14.9 çıkmış bundan baska bqktigi değer yok crp lökosit hic birine bakmamış, mal gibi bi doktormus afedersiniz🤦‍♀️ pişman oldum gittiğime 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.