Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Burun

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 14:11
Öztaki borusu tam olarak açılınca düzelir. Gerekirse, bir 5 gün daha İliadin damla kullanın. 
Yukarı Dön
Gamzefeyzullah Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 14:50
Çok sagolun hocam iyi ki iyi ki varsınız.
Diyorlar ya oztaki borusunda sıvı birikimi diye öyle durumlarda çocuk ağrı hisseder mi, birikim olsa bile çözümü sadece iliadin değil mi 
Hocam söylemeyi unutmuşum kulağının agridigi günün ertesi iki kulagida akmis ve kurumuş kulak içinde, akması neden olur 

Düzenleyen Gamzefeyzullah - 07 Eki 2022 Saat 15:51
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 17:49
Kulak zarı delinince içindeki sıvı akar. 
Orta kulak içini nemli tutmaya yarayan bir sıvı vardır. Normal zamanda bu sıvının fazlası Öztaki borusundan
 boğaza akar. Öztaki Gribin yaptığı ödem ile kapanınca, akamayınca bu sıvı akamaz, içerde birikir ve basınc
ile ağrı olur.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 18:21
O zaman oğlumun kulak zarı mi delinmistir hocam bunu biz anlayabilir miyiz kötü bir şey midir 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 21:29
Evet, kulak zarı delinmiş. Basınç artması sonucu kulak zarı bir zaman sonra delinir. Ama içindeki sıvı boşalınca
 zar büzüşür ve kendini tamir eder. Sizin bir şey yapmanız gerekmez.
İşte bu safhada bazı sahtekar doktorların verdiği "kulak damlalarını" kullanırsanız, zar kapanamaz, damlalar diş kulak yolundaki mikroplarla birlikte "Orta Kulak" boşluğuna girdiğinde de, "Pürülan Otit" denilen durum oluşur. Bu KBB doktoralarının en kazançlı işlerinden
 biridir. Kulaktan devamlı cerehat akar ve tedavisi son derecede zordur. İnatla kulak damlaları kullanıldığında da
kulak zarı erir ve "Mikroşirürji" yöntemleri ile çok pahalı ameliyatlar gerekir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 08 Eki 2022 Saat 09:02
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 21:47
Gerçekten de damla verdiler hocam okumuştum kulak la ilgili yazılarınızı kullanmadık.
Oztaki borusu açıldığında duyma sorunuda ortadan kalkar değil mi iliadine devam ediyorum 5 gün daha 
Kulağı sadece ağrının ertesi günü akmistı böyle beyazla krem arası bir renk yarım nohut tanesi kadardı her iki kulakta akmıştı. Beni duyamadiginda endişeleniyorum helva diyorum elma mı diyor bana 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2022 Saat 09:03
Merak etmeyin, kulağa damla yapmadığınız sürece kendiliğinden düzelir. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2022 Saat 10:36
Hocam oğlumun kulagi daha iyi yalnız bu seferde iyi dediğimiz an yine burun akıntısı başlıyor,geçen yıl anasinifi da Bi burun akıntısı bir tıkanıklık hep bu donguyle geçmişti.Ilk iki yıl böyle geçer demiştiniz.
Kulak zarını öğrenmek için doktora götürdüm kulak zarı sağlam dedi yalnız tam kurumamis kulak içi dedi ve burnunda kıkırdak egriligi varmis o yüzden bir kulağı fazla etkilenmiş dedi tabi coldaway yazdi bize.Niye bizi bu döngüye sokuyorlar ilaç yazsin diye gitmiyoruz ki kimse sizin gibi merak etmeyin niye demiyor hiç anlamıyorum.
Sut ve süt ürünleri mukusu  arttırıyor mu hocam 
Burun akıntısı için limonlu bal dışında hafifletecek rahatlatacak yapabileceğim Bi şey var mı okula da gidiyor okulda zorlanmasın burnunu silmekten 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.