Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Akciğer filmi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Akciğer filmi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 89101112>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 May 2022 Saat 17:39
Coroviruslar, İnfluenzalar, RSV, Coxsackie, Adenovirusların yaptığı hastalığa GRİP denir. 
Grip teşhisi; ajanı izah edemez. 
Solunum yolunu tutan BÜTÜN virusların yaptığı ahstalıga GRİP denir. Her halde anlatabilmişimdir.
Ha;Grip demişim, Ha Covid, yapılacaklar aynıdır. Nadiren olsa da İnfluenza virusları da Covid kadar ağır 
hastalık yapabilir yapılacaklar AYNIDIR! 

Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 145
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 May 2022 Saat 19:42
Anladım Dr bey sağolun geçene kadar beklicez demekki başka yolu yok bir de siz Amerika'da siniz Amerika'da bu covid sonrası öksürük için herhangi bi ilaç tedavisi veriliyomu bilginiz varmı?yoksa kendi kendine geçmesi mi bekleniyor fikir almak istedim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 May 2022 Saat 07:52
Ateşli ve öksürüklü hastalıkların hiçbirinde "Öksürük şurubu" kullanılmıyor.
Sadece öksürügün etkisini arttırıp, öksürğü azaltan (Limonlu bal, ColdMix) kullanabilirsiniz.
Şu anda İstanbul'dayım. 
Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 May 2022 Saat 20:33
Dr bey çocuk drumuz dün alerjik olmayan astım dedi kızıma alerjik maddelere değil de daha farklı şeylere alerjisi olabilir dedi çünkü her gittiğimizde sırtından hırıltı sesleri geliyo diye sanırım kanda da çıkmadı alerji ama astım gibi dedi eğer böyle devam ederse uzun süreli inhalere başlıcaz dedi önceleri hep astım değil derdi ama şuan astım gibi ama alerjik astım değil dedi çünkü alerjisi yok yani bı kaşıntı hapşırık burun akıntısı yok dedi bebeklikden alerjik yürüyüşu yok dedi covid sonrası alerjik olmayan astım oluşabilir mi bronş hassasiyetine bağlı sizce?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 May 2022 Saat 23:06
Boşverin. Onlar HER öksürene Astım derler. Anlatıklarının tamamı palavra. 
Astım olsa; hırıltıdan ÖNCE, sıkıntılı soluunum olurdu. Hasta rahat nefes alır, sıkıntılı ve daha uzun sürede
 nefes verir. Acaba hayatında hiç hakiki bir  Astım hastası görmüş mü?*
Yazılarımı okuyun.

Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 May 2022 Saat 23:36
Walla Dr bey astımı ağzına almazdı dün dedi ilk defa ben de anlamadım bise çok öksürük atağı gelince ventolin fiis fis ver dedi ben de kizcaksiniz ama denedim ventolin fis fis  verince öksürük azaliyo  bronşlar açılıyor daraldığı için çocuk öksürüyo dedi,çocuk rahatliyo bunu gözlemledim bana oksurdüğü sürece ver zarari olmaz dedi eğer devam ederse başka inhalere geçecezz dedi ne yapiym sizce ventolin sadece astımda mi öneriyorsunuz siz?
Birde Dr bey bugüne kadar benim kızım sadece 1 kere bronşit olmuşdu sağlıklı bı cocukdu hiç ciğerden ses gelmezdi ne olduysa covidden sonra oldu wheezing raller ronkus her sesi duydu drlar bunun sebebi ney sizce?

Düzenleyen Zeynep33 - 31 May 2022 Saat 23:45
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haz 2022 Saat 08:38
Griplerde Bronşlardaki daralma; Akciğerlerin kendini koruma mekanizmasıdır.
Siz Ventolini Griplerde kullandığınızda, Bronşlar genişler ama 10-12 gün sonra da hastalık Akciğerlere iner.
"Sahtekarlıgın 2. Safhası'nda", Ventolin kasten verilerek, bu tablo yaratılır ve sonra; hasta bir gece acilen 
ambulans ile hastanelere gider.. 
  "  ronkus her sesi duydu drlar "
Bu doktorlar duyarlar!! "Haşin ses" duyarlar, " Kaba raller" duyarlar, Hiçbir Tıb kitabında olmayan Akciğer
seslerini Türk doktorları duyarlar. Bütün dünya da geçerli olan Akciğer sesleri; Sibilan, Krepitan, Ronflan
raller ve Wheezig sesleridir. Bunlar dışında ses duyduğunu söyleyen ahmaklardan uzak durun. 

Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haz 2022 Saat 12:06
Hocam haklısıniz dediğiniz her şeyi bugüne kadar uyguladım zaten ve kızımı minimum ilaçla büyüttüm ama hocam  covid sonrası işler karıştı mesela kızım dün hiç oksurmedi ben öğretmenim bu sabah benle birlikte okulda geldi orda öğrenciler parfüm sıkmislardi resmen boca etmişlerdi sınıfa kızım 1 saat sonra öksürmeye basladi kuru kuru ama atak geldi resmen ventolin verdim mecbur fis fis öyle rahatladı şimdi bu durumda bana siz ne önerirsiniz sıcak buhar ve limonlu bal ise yaramiyo bu durumlarda bizim rahatsızlığimiz ney tam olarak ventolinle rahatlayan öksürük bu astım degilmi ya da geçirilmiş bir viral enfeksiyona bağlı bronş aşırı hassasiyetimi?

Düzenleyen Zeynep33 - 01 Haz 2022 Saat 15:18
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 89101112>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.