Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Akciğer filmi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Akciğer filmi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 56789 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2022 Saat 18:03
Cocuk "Gogus Hastaliklari" goktoruna devam edin. 
Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 145
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 00:34
İntravenöz kontrast madde verilmeksizin aksiyel planda 1 mm kesit kalınlığı ve 10 mm kesit aralığı kullanılarak yapılan incelemede; Kesitler dahilindeki kemik yapıları normaldir.Trakea ve ana branşlar açıktır.Akciger prankim alanlarinin incelenmesinde ,sol akciğer alt lob laterobazal segment ve orta lobda atelektatik akciğer segmentini düşündürücü konsolide alanlar mevcuttur.Gerek görülürse takip ve kontrolu önerilir. Dr bey tomografi raporumuz çıkmış yorumlarsaniz sewinirim çok endiseliyim
Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 08:43
Dr bey bir de gündüz öksürügu baya azaldı ama bu gece de 5 6 kez sanki boğazına bişey takilmis gibi kuru kuru öksürdu bunlar hep covidin etkilerimi? Covid kızımın ciğerlerinde araz bırakmış olabilirmi? Sinüs mrina da atcam size sonra
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 18:08
Röntgen veya Tomografi görüntülerine kafanızı takmayın. Önemli olan, hastanın durumudur! 
Hastanın solunumu önemlidir. Hasta rahat ise görüntülerin hiçbir önemi yoktur. Röntgeni tedavi etmiyoruz, 
hastayı tedavi ediyoruz. Böyle böyle iyileşecek.
Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 18:19
Kadir bey çok teşekkür ederim her soruma yanıt verdiğiniz için cok sağolun Allah razı olsun.benim aklıma takılan raporda yazılan şey ciddi bir şey mi solunumu iyi 6 yaşında bı çocuğun akciğer tomografisiinde böyle şeyler yazmasi normalmi bunu öğrenmek istedim sıkıntımız öksürük yazan şeyler zamanla geçer mi kalicimidir?

Düzenleyen Zeynep33 - 21 May 2022 Saat 18:20
Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 18:26
https://www.hizliresim.com/g8mtvld Dr bey bu da sinüs tomografisi kronik sinüziti var demisdi çocuk göğüscu oksuruk ondan demisdi azeltin ve ceftinex sekrol yazmisdi siz vermeyin demişsiniz ben vermedim bunu da yorumlarmisiniz size zahmet

Düzenleyen Zeynep33 - 21 May 2022 Saat 18:27
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2022 Saat 23:01
Yok! Onları herkese söylüyorlar. SAKIN verilen ilaçları kullanmayın. 
Baş ağrıları oluyorsa; Ilıadın DAMLA (damla bulamazsanız, spreyı damlalıklı başka bir şişeye boşaltın.)
5 gün, günde:2x2,şer damla her iki burun deliklerine  sırt ütü yatar ve bası geriye-arkaya sarkacak şekilde
damlatın. 

Yukarı Dön
Zeynep33 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2022 Saat 00:43
Dr bey neler denedim geçmiyor sürekli geniz akiyo genzinde bı balgam şaka gibi 4 ay olcak öksürük hala sıfırlanmadi verem testi negatif tomografi sonuçlarını attım kaç kez drlara gittim daha ne yapiym bir sinüzit böyle geçmez mi ?bana lütfen bı yol gosterin
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 56789 12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.