Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Süt alerjisi dendi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Süt alerjisi dendi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Özlemi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Özlemi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Süt alerjisi dendi
    Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 22:55
Kadir Bey merhaba, isminizi bir platformda gördüm yazışmalar 10 yıl öncesine ait. Çok yeni genç ve tecrübesiz bir anneyim. Bebeğim için süt alerjisi teşhisi kondu süreç çok fazla yıpratıcı. Çok fazla doktor gezdim sizinde değerlendirmenizi çok isterim. Bebeğim kakası yeşil mukuslu ve zaman zaman kan damlacıklı. Kulak arkasında egzama var ama çok minik. Çocuğum çok huzursuz en son süt alerjisine bağladılar. Zaditen damlasını verdiler ve diyet verdiler. Doğum kg 2900 2 ay 27 günlük 5175 kg da sadece anne sütü alıyor. Kg nasıl hesaplanıyor bilmiyorum. Çoğu şeyi okudum Çok fazla huzursuz bir bebek okadar huzursuzki çok çağre aradım son teşhis süt alerjisi oldu. Desteğinizi rica ediyorum :(
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2022 Saat 08:10
O "teşhisin" size ne gibi bir katkısı oldu? 
Festal draje (Havanda ezip 3 kısma ayırıp verin) veua Intestinol toz ( bir paketini 3 kısma ayırıp yediklerine katın)
kullanın. İnşallah ilaclardan  birini bulabilirsiniz. 
Süt allerji yapmaz. Süt hazmı yoktur! O da, zamanla düzelir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 29 May 2022 Saat 08:11
Yukarı Dön
Özlemi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Özlemi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2022 Saat 09:01
Bunları ben mi kullanacağım peki hocam emziriyorum sadece çünkü bebeğim henüz 3 aylık olacak. Ve ne kadar süre kullanacağız?

Düzenleyen Özlemi - 29 May 2022 Saat 11:40
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2022 Saat 13:46
Bir tanesini 3 kısma bölün,  3x1/3'ü  biraz su içinde eritip verin. Zaten 2-3 günde etki eder. Duruma göre bakarız. 
Yukarı Dön
Özlemi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Özlemi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2022 Saat 17:11
Hocam dün süt ürünlerine ait bir kaç birşey tükettim. Bugün poposu isilik pişik kanlı kaka ishal ve ciddi huzursuzluk yaşıyor. Sanırım hazmedemiyor. 3,5 aylık  Festal drajeyi kullanayım mı ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2022 Saat 19:19
3 gün bir deneyin. Sonucu yazın. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.