Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gözleri hafif açık uyuma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gözleri hafif açık uyuma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
DemetRüzgar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 144
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DemetRüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2022 Saat 15:18
Hocam iyi günler 
Daha önceden de size yazmıştım 
31 temmuz 2018 doğumlu oğlum var 
Yaklaşık bir haftadır karında şişlik vardı ben de doktora götürdüm
Karnından ultrason çektiler çok şükür hiç bir şey çıkmadı 
Ultrason çeken doktor çok fazla yoğun şekilde gazı var dedi 
Bunun için ne yapmam gerekli Hocam?
Hocam bir kere de kakasinda kan görmüştüm siz takip edin demiştiniz 
Kabız olmamasına dikkat ediyorum ama yine kakasını  yaparken afedersiniz kol gibi yapıyor 
Çocuk doktoru poposuna baktı durumu anlattım ben çatlak var dedi 
Tedavi olmazsa derin yırtık olur dedi çok dikkat dedi ameliyata kadar yolu varmış hocam
Fito krem verdi 
Duacı soft verdi 
Oğlum bazen elini poposuna götürüyor ama ağrı acı yok diyor
Hocam ne yapmam gerekli nasıl bir yol izlemeliyim 
Tedavisi çok mu zor ?
Bir de hocam dilin de yara gibi bir şey vardı 
Siz dil papillari demiştiniz 
Ama çocuk doktoru (polivit, zincofort) vitamin verdi 
Kan tahlili felan vermedi bunları kullanmalı miyim ?
Fazla vitamin karaciğere zarar verirmiş bir de böle bir durun varmış kafam çok karisti
Hocam bir de vücudunda oğlumun sütlü kahve lekeleri var 
Bir tane omzunda bir tane kaburga da poposunu üstünde bir tane bacağında bir tane pipisinin alt bölgesinde var ama orda biraz fazla 
Doktora gösterdim nf diye bir hastalık söyledi açıkçası iyi konuşmadı bunun başka belirtileri de olurmuş 
Ama ben göz doktoruna felan da götürdüm anlam veremiyorum Hocam o.kadar çaresizim ki :(
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2022 Saat 20:47
1- Gaz için, aşırı şekerli gıda aşırı miktarlarda meyva yedirmeyin. Türk doktorları; US çekmeden bir "Gaz" 
teşhisi bile koymaktan acizdirler. 
2- Fazla miktarlarda; Pirinç, Patates, Muz ve Elma vermeyin. 
 " çatlak var dedi "! Onu her kabızlığı olan çocuğa söylüyorlar. Türk Çocuk doktorlarını çok ciddiye almayın.
Onların kalıplaşmıs 5-6 teşhisleri vardır, bu da onlardan biridir.
3- Siz hiç Türk Çocuk doktorlarının, bir kere olsun; her şikayetinize ilaç vermediği bir durum hiç oldumu? 
Selam verseniz, ilaç yazarlar. 
4- Nörofibromatosis filan YOK!!! Öyle 3-5 tane sütlü kahve rengi leke ile olmuyor! Bu lekelerin  yanında;
 ciltte "Fibroma" denilen Et benlerinin de olması gerekir. 
Benim yazılarımı okuyun. Yoksa Türk çocuk doktorları her sorduğunuz soruya olabilecek en kötü teşhisi 
söylerler. Başka türlü sizleri nasıl dolandırabilecekler?

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DemetRüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2022 Saat 15:21
Hocam merhaba iyi günler 
Sizi bir konu hakkında rahatsız ediyorum daha önceden bahsetmiştim yazmıştım size hocam
Hocam oğlum 31 temmuz 2018 doğumlu 4 yaşına girdi 
1 buçuk sene önce çocuk cerrahına kabızlık için goturmustum taşlaşmış kaka olduğunu düzenli 5 gün lavman yapılmasını gerektiğini sokol dulcosoft ve lavman vermişti makatta darlık çatlak yok demişti 
Yaklaşık bir ay önce kakasını yaparken damla şeklinde kan görmüştüm çocuk doktoruna götürdüm makatta çatlak var dedi gosterdi ama ben pek anlamadım fito ve dulcosoft krem verdi 3 ay sonra görüşelim dedi 
Hocam bugün yeğenim de aynı problem için çocuk cerrahına götürdük aynı işlemi uyguladılar 
Benim sorularım şu hocam 
1. Çocuk cerrahisine oğlum için şunu sordum bugun oğlum kakayı affedersiniz kol gibi yapıyor dedim bagirsaklarinda bir sorun olabilir dedi Hem çatlak varmış dedi bu başlı başına bir sorun dedi kakasını o şekilde yapması içeri de çok fazla kaka olmasından kaynakliymis bağırsak başka sorunlar olabilirmiş 
2. Hocam evet oğlum kakasını bayağı buyuk yapıyor bazen 2 3 de bir bazen 4 5 günde bir ne zaman isterse yani açıkçası çok korktum çünkü küçüklüğümden bu ya bu şekilde Hocam hem sorun var diyor tedavi şart diyor hem de ilaç kullanmasa bile çatlak kendiliğinden geçer diyor ben anlamadım 
3. Bagirsaklarinda kakasını bu şekilde büyük yapması büyük bir sorunda ilk gittimiz de neden bu şekilde söylemedi Hocam inanın kime güveneceğimi şaşırdım  
4. Çocuk cerrahisi ilaçları kullanın diyor Hocam ilaçlarını kullanım süre de bile affedersiniz kol gibi yapıyordu hep bu sekildeydi o kadar çocuk doktoru gördü sorun olsaydı bana demez miydi 
5. Bazen kakasını yaparken hani o kadar büyük yapmasına ben bile şaşırıyorum ama bu zamana kadar sorun olduğunu düşünmemiştim şuan korkudan ne yapacağımı bilmiyorum
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2022 Saat 15:55
Hirschsprung Hastalığı(Megakolon) olabilir. Olup-olmadığını anlamak için Kolonoskopi gerekir. 
Ameliyat ile tamamen düzelebiliyor.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Ağu 2022 Saat 15:56
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DemetRüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2022 Saat 16:00
Hocam çok kotu bir hastalık mıdır :(
 bu çok üzüldüm üzgünüm o zaman hemen yarın çocuk cerrahisine götüreceğim 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.