Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bebek eklem yerleri kütlüyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bebek eklem yerleri kütlüyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 66
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bebek eklem yerleri kütlüyor
    Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 12:59
Hocam merhabalar

4 ay 2 günlük bir oğlum var. 

3 ay 29 günlük durumu şu şekilde idi:

Kilo: 6,275
Boy: 62,5
Baş çevresi: 42,1

Son zamanlarda hareket ederken, kucağıma aldığımda, oynatırken eklem yerlerinin kütlediğini duyuyorum. Açıkçası garip gelecek ama hamile iken bile duyuyordum bunu. Son birkaç gündür yine duyuyorum. Bebeğim çok şükür sağlıklı en son aşı yaptılar 2 tane. Üstteki değerler de o zamanda. Anlamıyorum bu normal mi?

Vaktiniz için teşekkürler. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 14:18
500gram eksiği var. 2.5kilo ve altı doğdu ise önemli değil.
Eklemlerden ses gelmesinin bir önemi yoktur. 
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 18:09
Hocam doğum kilosu 3300, kafası 34 idi, boyu 51 cm. Yine de az mı kilosu ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 20:32
Doğum kilosuna bağlı değil. Günlük süt tüketimi en az  600ml olsun. Ek gıdalara heves etmeyin. Öncelikle
süt içsin.
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 22:23
Anne sütü mü? Kutu süt mü? Sürekli emziriyorum hocam. Hatta kakası yeşil çıkoyor hep. Ama hareketli bir bebek belki ondan olabilir. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 09:02
Tabii ki anne sütü varsa, öncelikle anne sütü. Son damlasına kadar anne sütünü aldıktan sonra, üstüne ne
 kadar "Kutu sütü" alırsa alabilir. 

Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 11:54
Hocam ben biraz endişe ediyorum şu an anne sütü dışında bir şey vermeye. Şurup verdiğimde bile almayan bir bebek. Biberon ve emzik de asla almıyor. Öğürür gibi yapıyor. Nasıl başlayabiliriz korkuyorum. 

Bunun yanında oğlum peynirimsi kusuyor özellikle sabah ve öğleleri. Çok hareketli sürekli dönüyor. Kendi gazını çıkarıyor kolaylıkla. Ben de çıkarırım emzirdikten sonra. Ona rağmen böyle kesik kesik kusuyor. Ne yapmamı önerirsiniz? 

Hocam yurtdışındayım. Danışacak güvenecek siz varsınız. Allah razı olsun. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 13:47
Aç olduğunda, her şeyi içer. 
Anne sütüne devam, her iki meme arasında mutlaka gaz çıkarması yapın. 
Kesik kesik kusmalar daha ziyade gazdan değil, kısa aralarla beslemekten olur. Meme aralarını biraz açın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.