Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ağrı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ağrı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynebin annesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 178
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynebin annesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ağrı
    Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 19:52
merhaba hocam,kızım 14 yaşında 3 gündür yakındığı bir durum var,şu an beraber değiliz bana yazdıklarını kopyalıyorum
"3 gündür karnımın sağ alt kısmı ağrıyor normalden çok tuvalete gidiyorum,tuvaletimi yaparken sonlarında patlayacak gibi oluyor,gülerken, ayaklarımı karnıma çektiğimde vs ağrı artıyor"
ilk günlere göre sıkıntısının arttığını ama arada bir ağrısının olmadığını da söyledi..ne tavsiye edersiniz,çok teşekkür ederiz
en son çarş günü havuza girmişti,alakalı olabilir mi?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2022 Saat 20:34
Apandisit olduğunda, ağrı hiç geçmez, devamlıdır ve şiddeti de devamlı artar.
Ara ara gelen ağrılar, gaz sancısıdır. 
Soğuk etkisi ile gazı artabilir. Biraz hareket etsin.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynebin annesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 20:28
tekrar merhaba hocam,kızım 14 yaş dün şikayetlerinden bahsetmiştim dvm edince ve pek gaz sıkıntısı gibi olmayınca dr a gitmişler idrar tahlili ve ultrason çekilmiş.
ultrason sonucunu kadın doğum dr u görmüş ve kist olduğunu söylemiş,çikolata kisti de olabilir ama küçük ihtimal demiş.son adetinde çatlamayan ve kanama yapan bir yumurta olabileceğini vs..(yanlış,eksik ifade ediyor olabilirim) duphaston 10 mg vermiş ve 1 haftaya kontrole çağırmış.ayrıca kan tahlili istemiş..bunun sonucu çıkınca size ayrıca iletirim.
çocuk dr u idrar yolunda enf.olduğunu söyleyip a.b vermiş?  ki nitrit negatif.
hocam ben ultrason sonucunu mail adresinize gönderdim,bir bakabilirseniz sevinirim

duphaston kullanmalı mı?sizin cevabınızı bekleyeceğiz
teşekkür ederiz
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 21:23
1- Belli ki, Çocuk doktoru salağın teki! Sakın bu salak doktora kanıp da antibiyotik kullanmayın. 
2- Mail gelmemiş...  < drktgc@yahoo.com > olacak. 
3- Duphaston ??? Deneyin. Genellikle hakiki adet görmeler bu şekilde başlarlar ve sadece ağrı kesici ilaçlar
 verilir. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynebin annesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2022 Saat 21:42
tekrar yoladım hocam,hakiki adet görmeyi daha önce yazdığınızı hatırlıyorum sanırım 1 senedir başladı zaten,toplam 2 sene oldu.tesekkürler tekrar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.