Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yenidoğan takio
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yenidoğan takio

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 418
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yenidoğan takio
    Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 09:26
Merhaba kadir bey kızım 12.07.22 tarihinde 2900gr 46cnt doğdu bug0n ay kontrolünde 3500gr 53 cnt dedi kılo aZ dedı sadece emzıroyorum 600gr yetersızmı kaldı
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 12:22
1- Kullandığınız "birimlerin" tamamı yanlış! 
Gram: g ile gösterilir. "gr"; İngiliz ölçüsü olan "Grain" dir. 
Santimetre: cm olarak gösterilir. "cnt" diye bir birim yoktur. 
Hoş, Türkiye'de iddia ediyorum, HİÇKİMSE,  sayılar arasına ne zaman" virgül", ne zaman "nokta" konulur
 bilmezler. 
2- Her doğan bebek, ilk 4-5 günde 400-500 gram kaybeder ve 15. gün doğum kilosuna erişir.
SAKIN o sahtekara inanmayın, maksadı sizi aldatıp, mama kakalayacak. Aynen devam edin
 Kitabımda da anlattığım gibi:
Aç kalan bebek: Sert ve top-top kakalar yapar.
Çok yiyen bebek: Yeşil ve sulu bazen sümüksü kakalar yapar. 
Normal beslenen bir bebek: Altın sarısı renkte ve hardal kıvamında kakalar yapar. 

Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 418
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 14:44
Kusura bakmayın kadir bey yazım hataları için 13 gün yoğun bakımda kalmıştı 1 aylık bugün kontrolde 600 g almış dedi sizin tablonunda altında kaldı o yüzden tereddüt ettim sütüm geliyor kaka çiş sürekli yapıyor arada sagıp veriyorum çoğunlukla emiyor
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 14:52
Acele etmeyin, emin olun; bebeğinizin kakası Türk doktorlardan daha doğru bilgi verir. Siz bebeğin kakasını
 takip edin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.