Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Lenf bezleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Lenf bezleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Herkan1807 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Herkan1807 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 13:55

Hocam biraz zor yükledim ama inşallah görebilirsiniz 

Düzenleyen Herkan1807 - 14 Ağu 2022 Saat 13:57
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 15:01
1- Anemi YOK.. Viral enfeksiyon esnasında veya sonrasında bakılmış. 
2- Ferritin: Normal.... 2 yaş çocuklarda Ferritin: 6-24ng/dL aralığındadır. Enfeksiyonlarda düşer. 
Bu puşt laboratuvar; 2 yaş çocuğun kan değerleri yanına, "Erişkin Referans Aralıklarını" yazmış. Farklı gibi
görünen bütün değerler bu yapılan sahtekarlığa bağlı. 
Salak Türk doktorlarının zannettikleri gibi Ferritin "depo demiri" değildir!!! Ferritin sadece barsaklardan
 emilen Demir elementini,  Kemik iliğine  veya demir deposu olan, Dalak veya Karaciğere  nakleden bir
 proteindir. 
Bu sahtekarlığı anlattığım makalemi yazarlar kısmından okuyun. 
3- Salak olduğu, 2 yaşındaki çocukta B12 baktırmasından belli. 
Lenfoma yok, Anemi yok, 
Thalassemia taşıyıcılığı ancak "Hemoglobin Elektroforezi" ile söylenebilir. Bu salak neye dayanarak size 
"Thalassemia taşıyıcısı" dedi?  Hemoglobin Elektroforezi yapıldı mı?

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 14 Ağu 2022 Saat 15:05
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Herkan1807 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 15:03
Hocam bende de var ve gittiğim her doktor da bunu söylüyor çocukta da Talasemi taşıyıcılığı var diyorlar çok teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız sizin cevabınız benim için çok önemliydi ben çocuğu ordan oraya sürüklemiyorum o zaman size güvenim sonsuz 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 15:06
Size "Hemoglobin Elektroforezi" yapıldımı??  Yapılmadı ise, belki sizde değilsiniz. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Herkan1807 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 15:14
BiZim ailede genetik hocam annemde ablamda var  bende evlilik evraklarını tamamlarken verilerin kan testlerde öğrendim  hocam 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 18:04
Eşinizde de varsa önemlidir.  Yoksa, çocukta olmayabilir, AMA zaten olsa evliliğe müsade edilmezdi. Çocukta
 "Hemoglobin Elektroforezi" şarttır.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 14 Ağu 2022 Saat 18:05
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Herkan1807 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2022 Saat 23:54
Çok teşekkür ederim Beni çok büyük endişeden kurtardınız iyi ki varsınız 🙏
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.