Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateşli havale 5 yaş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateşli havale 5 yaş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Zorannelik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 302
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateşli havale 5 yaş
    Gönderim Zamanı: 26 Eki 2022 Saat 19:04
https://www.hizliresim.com/w4v04ra

Merhabalar hocam. 2017 Mayıs doğumlu ikiz oğullarım var. Daha önce de yazdım bir tanesi ateşli havale geçiriyor. 2013 Aralık doğumlu kızımız da ateşli havale geçiriyordu ancak o belli bir yaştan sonra artık ayakta atlatmaya başladı çok şükür hastalığı. Ateşli havale geçiren oğlum 5 yaşını da geçti ama bu 3.havalesi bugün geçirdi. Yapılan tahlillerin ekran görüntüsünü yolluyorum. Siz 5 yaştan sonra min6 yaştan sonra mı havale artık havale geçirmez demiştiniz o yaşı da tam olarak hatırlayamadım 5miydi 6 miydi? Değerlendirmeniz için şimdiden çok çok teşekkür ederim sayın hocam, ellerinizden öperim. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113091
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2022 Saat 19:28
Havale ile bu tahlillerin hicbir baglantisi YOK! Gereksiz yere yapilmis tahliller. 
6 yas bitene kadar havale olabilir, hic de onemli degil. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2022 Saat 00:24
Biliyorum sayın hocam, damar yolu acalim kan tahlilleri de var filan deyince ben de kan kültürüne de bakın madem de bakeri mi virüs mü anlayalım dedim ortada kan kültürü yok.
 Çıkarken de kan temiz idrar temiz o temiz bu temiz enfeksiyon yok diyor ve reçeteye boğazda kızarıklık var deyip antibiyotik yazıyor. Yorumunuz için tekrardan çok teşekkür ederim. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2022 Saat 02:08
SAKIN Bu salak doktorlarin hicbir dediklerine kanmayin.
Ben ne diyorsam odur! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2022 Saat 18:21
Allah sizden razı olsun hocam, sizden ogrenebildiklerimizle kızımızı büyütmeye çalıştık şuan 9 yaşında ve gripleri artık ayakta atlatıyor çok şükür. Ama eşim oğlumuz beş yaşından sonra da havale geçirince bunu çocuk nörolojiye götüreceğini söylüyor. Bugün çocuk hastalıklarına götürüp sevk ettirmiş. Bir de çocuk doktoru havale önleyici olarak diazepam mıdır nedir öyle bir ilaç söylemiş onu alalım kullanalım diyor. Ben de size sormadan hiç bir ilac vermeyecegimi söyledim. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2022 Saat 19:32
Sakin ha!! Havalenin hicbir zarari yoktur. AMA, uzun sureli Diazem zararlidir. O yuzden de yesil recete ile satilir.
Boyle salak doktorlari nereden bulursunuz ki! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2022 Saat 19:07
Sayın hocam merhaba. 5 yaşında üçüncü ateşli havaleyi geçiren yavrumuz dün gece uykudayken garip sesler çıkarmaya başladı. Hickiriyor mu guluyor mu anlayamadım fazla uzun sürmedi kesti. Bugün yine ateslenmeye başlayınca yatağına yatırdım üşüyorum dediği için de yorganı üstüne iyice örttüm. Uyudu kaldı. Mutfaktaydim yine hıçkırık gibi sesler gelince kosafak gittim uyuyordu ama gülmemek için ağzını kapatır pirtlama gibi sesler çıkarır ya öyle davranıyor ama gülüyor. Oğlum noldu komik bir rüya mi gordun dedim kahkaha atarak gülüyor ama bir yandan da gülmemek için kendi zorluyor. Birkaç defa daha yaptı en sonunda neden gülüyorsun soruma bilmiyorum diye cevap verdi. Muhtemelen dün gece de hickiriyor gülüyordu. Daha doğrusu gülmemek için kendini sikip ağzını kapalı tutmaya çalışıp pırt pırt sesler çıkıyordu ağzından 

Ateşli havalenin zihinle beyinle alakası yoktur zarar vermez dediğinizi biliyorum ama bu garip davranışı korkuttu beni hocam.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2022 Saat 19:40
Ilk sayfada; YAZARLAR kisminda, benim makale listemdeki; "Alice in Wanderland Sendromu" makalemi okuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.