Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateşli havale 5 yaş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateşli havale 5 yaş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Zorannelik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 302
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2022 Saat 20:36
İyi akşamlar hocam. Makalenizi okudum. Ve hatırladım ben çok küçükken ateslendigimde sanki yastığım kocaman oluyor beni uçuruyor duvalar büyüyor ustume geliyor gibi hissederdim onda da değişik şekilde şeyler oldu sanırım. 
Aynı hastalığın artcisi mıdır veya her seferinde farklı hastalıkla mi meydana geliyor bilmiyorum ama 5 gün önce ateslendiler, 3.gun çok şükür havale geçirmeden ateş düştü. Gözde aşırı derecede çapaklanma olmaya başladı, gözlerimi açamıyorum gözüm ağrıyor gibi şikayetleri oldu. Daha önceki tavsiyelerinize dayanarak tobrased aldık, 5 gün demişsiniz ama 2 gün boyunca yaptık göz ağrısı ve çapaklanma şikayeti bitince bıraktık. 

Sabah kulagim diyerek ağladi iliadin yaptık çok şükür o da geçti. 
Akşam habire kasinip durdu, az once yatmak için eşofmanı giyecekti farkettim kaşidigi yer ve ayak bileği bu şekilde. Kasimaktan mi yoksa başka birşey mi size danışmak istedim sayın hocam
 Ellerinizden öpüyorum. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 02:54
Allerjik urtiker. Duzelene kadar gunde1 olcek Allerset verin. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 08:16
Teşekkür ederim can hocam, ellerinizden öperim.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2022 Saat 17:09
Sayın hocam tekrardan merhaba. Son hastalığımiz bir türlü geçmeyi bilmedi. 2 gün atesliler 1 gün ateş yok ertesi gün atesliler şeklinde epeyce bir sürdü. En son 3 gün boyunca durumları iyiydi ateşleri yoktu okula gönderdik gectigimiz cuma günü. Öğretmen aradı ateşi var diyerek. Gidip apar topar aldık. Cumadan itibaren 3 gün atesleri oldu. Pazartesi gunu ateş yoktu. Bugün yine var. 3 çocuğumuz var 2si 5 yaşında erkek ikizler, biri 9 yaşında kız. Cumartesiden beri üçü de oksurukten bitap düştüler. Cold mix ve serum fiz kullanıyoruz. Ballı limon ballı zencefil veriyoruz. Öksürük hiç dinmedi. Daha önce hiç bu kadar uzun oksurmemislerdi. Bu öksürüğe kusma da eşlik ediyor bazen, karın ağrısı baş ağrısı da oluyor bazen. Hem gündüz hem gece o kadar oksuruyorlar ki suanda halsiz bir şekilde bir yerlere kıvrılıp yatıyorlar öksürükten uyuyamiyorllar hiç halleri yok nolur yardım edin bir akil verin bize.surekli dillerini kontrol ediyorum silme pas lekesi olmuyor ama ateş ağızda kötü koku var. Bugün artık betadan şüphelenip bütün hastahane ve laboratuvarları aradım strep a testi yapmıyorlar. Devlete gidelim dedik doktor grip ama boğazı çok kötü deyip reçetesiz bir sprey ve antibiyotik yazdı, madem antibiyotik yazdınız wbc baksaydik dedim zaten hasta olduğu için wbc yüksek çıkar deyip ona da bakmadı. İlaçları almadik tabii ki. Öksürükten hiç sikayetimiz olmazdı vücudun kendini koruma mekanizması diye ama hocam çocuklarda ne uyku bıraktı ne hal bıraktı. Çok muzdaribiz çok uzun yazdım lütfen kusuruma bakmayın. Hakkınızı helal edin.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2022 Saat 20:07
Bu seneki Gripler boyle, bugunden geriye giderek cevaplarimi okuyun.
SAKIN Turk doktorlara kanip da Antibiyotik baslamayin. 
Antibiyotik icin: 3 araza dikkat edin. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2022 Saat 22:01
Kızımızda kulak ağrısı da yine başladı. İliadin damla yaptım 2şer damla. 40dk oldu.  Niyeyse hala etki etmedi. Ağrıdan ağlıyor yavrum. Böyle durumlarda bir de ağrı kesici versek olur mu sayın hocam?
Dili de bu şekilde olduğu icin ben de antibiyotiklik bir durum yoktur diye düşündüm sizin tavsiyelerinizle, inşaallah yanlış yorumlamamisimdir.

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2022 Saat 22:48
Bu arada yaptığımız iliadin merck adında ve %0.025 damla çözelti yazıyor. İliadin pediatrik olanın damlası eczanelerde maalesef yok. Bunu kullanıyorduk ama pediatrik değilmiş yeni farkettim. Kullanmaya devam mı edelim kullanış sıklık ve oranını mi değiştirelim ne yapalım hocam?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2022 Saat 02:15
5 yas icin, cok farketmez. Eriskin Spreyini, damalikli bir siseye bosaltip, gunde:2x2'ser damla seklinde kullanin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.