Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Strep A
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Strep A

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Tarıkkk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tarıkkk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2022 Saat 23:40
Kadir Bey merhaba Bir yakınımız tavsiyesiyle siteyi gördüm. Yazılarınızı hayretle okudum. Bizimde strep a geçmişimiz olduğu için sormak istedim. 5.5 yaşında kızımda 2 ay önce strep a testi pozitif çıktı. Doktor deposilin 6 3 3 igne verdi yanında augmentin es antibiyotik ibu fort şurup verdi. Tek iğneyle iyileşir demişsiniz boşa mı içirdiik antibiyotik ve şurubı.şimdi ilerde tekrarlarsa sadece iğne yeterli olcak mı o zaman

Düzenleyen Tarıkkk - 06 Ara 2022 Saat 00:43
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2022 Saat 02:43
Deposilin6-3-3 yaninda, bir de Augmentin vermesi o doktorun cok cahil bir ahmak oldugunu gosterir.
ZIRA, Turkiye'nin ahmak doktorlari, Deposilin1.2 ile Deposilin6-3-3 calisma mekanizmalarini bilmezler.
Deposilin1.2 sadece, uzun etkili "Penadur" ihtiva eder ve etkisi 48 saat sonra baslar. Bu sebeple, eskiden
Deposilin 1.2 yapildiginda ayni anda PenOs gibi cabuk etkili surup baslanirdi.
(Bazi salaklar bunu dahi yanlis  anlamislar ve 3gun PenOs verip, 3. gun igne yaptirmislardi)
Halbuki: Deposilin6-3-3 farkli 3 Penisilin ihtiva eder.
600,000 Unite, Kristalize penilsilin(cabuk etkili)
300,000 Unite, Penisilin G (orta etkili)
300,000 Unite, Penadur (uzun etkili)  ihtiva eder ve ilk gunden itibaren etkilidir.
Turk doktorlari bunu dahi bilmezler, ilac yazarlarken, siz dikkatli olun.  
NOT: 1 aylik tedavi; bazi salaklarin zannettigi gibi Streptokoklarin koku kazinsin diye degil, 1 ay sure ile
 tekrar Streptokok bulasmasin diye verilir. Zira kisa aralarla alinan Streptokolara karsi olusan antikorlar,
 kalp veya bobrek zarlarina hasar verebilir,
- Akut eklem romatizmasi
- Kalp romatizmasi (kapakcik hasari)
- Akut Glomerulo Nefrit yapabilir. 

Streptokoklarin, Nefritogenik, Kardiogenik ve Kizil dokuntusu yapan farkli toksinleri olan tipleri vardir. 
Misal; Nefritogenik toksini olan Streptokoklar sadece Nefrit yaparlar.
Kizil dokuntusu yapan; Nefrit veya Kalp Romatizmasi yapamaz.  

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 06 Ara 2022 Saat 02:50
Yukarı Dön
secil Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 202
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ara 2022 Saat 07:05
Kadir hocam merhaba oğlum 11 yasında persembe akşamı boğazım acıyo halsizim dedi hergünndaha kötü oldu  ateşi hala geçmedi elleri ayakları bile çok sıcak.  saç dipleri acıyo dişleri.sırtım agrıyo diyoo burun tıkalı kulagı agrıyo lavaboya kalkınca midesi bulanıyo 2 kez kustu.alakasız seyler konuşuyo ya uyanıkken ya uykusunda ya  enfeksiyoz mononükleoz ya covid ya domuz gribi hiç böyle olmamıştı nefes alışverişi normal hep yatıyo böyle oluncada korkuyorum açıkcası bişey olacak diye  dilinin renginde normaşl ama ates gecmiyo eczane açılınca calpol plus 6 alcam yıllardır ates ölçer yok şuan onuda alcam  değerlendirir misiniz hocam çok teşekkür ederim kitabınızı almıştım  dediğinüz sendroma ordan bakıcam hakıınız ödenmez hocam Allah razı olsun sizden.

Düzenleyen secil - 19 Ara 2022 Saat 07:09
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ara 2022 Saat 18:42
Mumkun oldugu kadar, Ates dusurmeyin. 
Yukarı Dön
secil Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2022 Saat 21:47
Kadir hocam size ne kadar teşekkür etsem az.Allahım uzun ömür sağlık versin sizi başımızdan eksik etmesin ellerinizden öperim.çok dua ediyorum size
Yukarı Dön
secil Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı secil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2022 Saat 09:22
Kadir hocam oğlumun atesi pazartesi sabah düştü sayıklamaları bitti.pazartesi gece tekrar cıktı.salı günü gayet iyiydi ayaklandı artık normalde hep yatıyodu.gece tekrar çıktı elleri ayakları bile sıcaktı.burun akıntısı ve öksürük başladı.hiç ilaç vermedim.ateşin görevi demekki daha bitmedi diye düşündüm..geçen hafta persembeden beri hasta.yani 1 jaftadır yatıyo hocam.şuan düştü gibi ateşi.gündüz çıkmayıp gece ateş çıkması durmuna denk gelmedim iyileşti diye düş0nmüştüm.malesef iştahsızdı iyice zayıfladı parakten di yanılmıyorsam 1 hafta sonra vermem uygunmudur hocam öksürüğü geçmeden .bayagı agır geciriyo çünkü öksürüğü sürer epey.çok tesekkür ederim hocam siz olmasanız halimiz perişandı 

Düzenleyen secil - 21 Ara 2022 Saat 09:26
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2022 Saat 19:46
Oksuruk;2-3 hafta surer. Ondan sonra verebilirsiniz. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.