Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Alerjik astım/çocukluk çağı  astimi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Alerjik astım/çocukluk çağı astimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Alerjik astım/çocukluk çağı astimi
    Gönderim Zamanı: 31 Eki 2023 Saat 01:16
Havuza gitmesi ile oksuruk artmaz. Asiri yorgunluk olursa, artabilir. 
Sadece ; oksuruk icin benim anlattiklarimi uygulayin. 
Yukarı Dön
Ilkbahar91 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 53
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eki 2023 Saat 22:28
Hocam merhaba.6 yasinda oglum. Yazin  denize giren cocugumun düzelen  öksürügu  okullarin başlamasıyla tekrar kendini gosterdi. Bu kez sabredecegim diyorum. Bir bucuk aydir öksürük  vardi kah artip kah azaliyordu. Iki gundu geceleri 37.5 atesi vardi sabaha terleyip düşüyordu. Burnu tikali. Akmiyor fazla. Grip.  Bugun yine hirilti basladi. Hiriltilarda Sicak buhar uygulayin demissiniz genel olarak uyelere. Onun icin dus aldiriyorum. Dusta buhar alir diye. Genel hali iyi ancak hic dinlenmiyor.  Oturmuyor ve genelde hep terler.Hocam sorum su.  Yarin okula gidecek havuz günü.  Havuza girerse hastaligi artar mi. Yoksa keyfi yerinde ve girmek istiyor diye akisina birakmali miyim? 
(Biz bu zamana kadar astim ilaclari kullandik hocam. Kortizonun etkisinin gecmesini umarak sabretmeye calisiyoruz öksürüklere)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2023 Saat 19:20
Boyle bir "intikam alma" donemini gecireceksiniz. Bunun kacisi YOK! 
    "doktorlar cigerlerde bakgam var diyor."
Derler! eskiden her oksurene; Astim derlerdi, simdi boyle salak salak ifadeler kullaniyorlar! 
Maksat; Grip tehis etmemek ve bir cuval ilac vererek, devamli hasta olmanizi saglamaktir.  
Oksuruk; vucudun savunma mekanizmasidir. Turk doktor (geri-zekaliligi ile) oksurugu keserseniz, hastalik 
akcigerlere iner. (Sahtekarligin 3 Safhasi yazimi okuyun)
Simdilerde, dillerini bir yerlerine soktuktan sonra, Astim diyemiyorlar, Allerji diyorlar! 
Bir kere, Ekim-Mart aylari arasinda, hangi bitki cicek aciyorda, "Polen allerjisi" oluyor?? Salaklik buradan
 basliyor! Bu yuzden, simdilerde, " Yok Akarmis, yok ev tozu imis" gibi sahtekarliklarla halki kandirmaya 
calisiyorlar. Bir aralar bu "Akar yalanciligi" o kadar yaygindi ki, koskoca Arcelik fabrikasi bu sahtekarlara
 kanip, "Mite buster" diye Elektrikli supurge imal etmisti!!! NE OLDU?? Nerede simdi o supurgeler? Simdilerde,
"Allerjen olmayan carsaf, allerjen olmayan yastik" modasi var! Her topal esegin bir kor alicisi vardir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 Şub 2023 Saat 19:22
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2023 Saat 10:36
Merhabalar hocam. Öksürükle  ilgili cpk soru soruluyor ve cevabiniz değişmiyor. Ancak bizim gibi ilk baslarda doktorlara güvenip cigneme tabletlerini, havalari kullanan aileler icin kolaylastirici bir öneriniz var mıdır. Ilaclari biraktik ama vücut  intikam alir gibi cok şiddetli reaksiyon gösteriyor  sanki. 
En son Atesle birlikte antibiyotik  kullanmamiza rağmen düzelmeyen bir hal mevcut.(Wbc 16.7'ydi) atesi düşmüstu yine hafif ates yukselmeye basladi.bir yildir ilk kez antibiyotik kullandik.Hiriltisi hic bitmiyor.doktorlar cigerlerde bakgam var diyor. Korkuyorum. Bu durum normal mi Sabah uyandiginda ise bir saat boyunca tüm cigerden öksürüyor  sanki. Bal veriyorum, buhar yapiyorum hic bisey fayda etmiyor.  Ben bu kadar oksurdugumde tum karnimin ici acirdi. Cocuklar nasil atlatiyor. 
Evet öksürük  savunma mekanizmasi ancak bizim gibi surekli alerji ilaclarina, astim ilaclari reçete  edilmis ailelerin cocuklari hastaligin dogal seyri surekli kesintiye ugratilmis cocuklar cok daha fazla  hirpalaniyor sanki. Ne yapacagimi bilmiyorum. 
Hangi doktora gitsem cocugunuz alerjik diyor. En son kbb ye gittik. O bile burnunun icine bakip alerjik dedi neye gore dedi anlamiyorum. O bile cigneme tableti deloday surup falan verdi. Gercekten  alerjik bir cocuksa da sabretmemiz mi gerekir hocam. Tam olarak  nasil anlayacagiz. Cilt testinde polen ve toz cikti. Degerli vaktinizi aldigim icin simdiden özür  diliyorum. Kimseye artik guvenememenin vermis oldugu huzursuzluk ile sizleri uzun mesajlarla rahatsiz ediyorum. 

Düzenleyen Ilkbahar91 - 01 Şub 2023 Saat 19:04
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 00:32
Bu kadarlik sikintiya Bricanyl bile gerekmez. 
Idare edebiliyorsa, vermemeniz daha hayirlidir.
Evet, bilhassa Kortizon'un etkisinin tamamen gecmesi gerekir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Oca 2023 Saat 00:32
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 21:40
Hocam  ekimden beri kesilmeyen öksürüge son bir haftada grip eklenince öksürügun şiddeti cok artti . Öksürükle ilgili tum sorulari okuyup  mudehale etmeme adina kendimi motive etmeye çalissam da cocukta bir farklilik var gibi. Uyurken Cigerleri cok sıkışmış, nefes alirken zor aliyor gibi. "Hiiii" seklinde nefes aliyor nefesi yetmezmişcesine..oksurerek cigerini acmaya calisiyor gibi ama sirtindan ötme gibi, hirilti, hisilti gibi artik nasil adlandiriliyorsa ses geliyor. Atesi iki gun once dustu su an biraz hizli solunum yapiyor. Uyurken dakikada 30.Cabucak nefes alip daha uzun surede nefesini veriyor uyurken.Ben de diger uyele verdiginiz cevaplardan esinlenerek bricanyl 2.5 ml verdim (6 yas). Bir saat kadar sonra nefesini tekrar dinledim alis veris sureleri daha birbirine yakin normal gibiydi.
 *Bu durum bricanyl'in cocugun durumu icin dogru ilac oldugunu mi gösterir?
Ancak bricanyl de virusleri cigere indirir mi diye korktum.ventolin etkisi yapar mi?*
Hirilti hastalik sonlanirken ortaya cikar demissiniz ancak bizde hastalikla beraber ortaya cikiyor artik. Hatta neredeyse ekimden beri var ara ara kayboluyor. Her nezlesinde hemen basliyor.Onceden kullandigimiz kortizonlu ilaclar,havalar , alerji ilaclari yüzündendir belki.

Düzenleyen Ilkbahar91 - 28 Oca 2023 Saat 00:17
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 03:37
Hocam sagolun iyi ki varsiniz. Iyi ki sizi kesfettim.
Yoksa bu vicdansizlarin eline kaldik. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 03:30
Turk doktorlari artik, bir tek aptallarin Tip fakultelerini tercih etmeleri yuzunden, sebep-sonuc iliskisini bile
kurmaktan acizdirlar.  Yuz yapisi (soya cekim olarak) zaten dar olanlarda geniz eti daha problemli olur.
Yuz yapisi geniz etinin daha problemli olmasina sebep olur. Geniz eti, yuz yaoisina NASIL etkili olsun? 
Etkili olsa, bu yastaki HER cocukta geniz eti oldugu icin, HER cocukta yuz yapisi degisik olurdu! 
Boyle aptallara kanmayin. Bunlar sahtekar! Sizleri korkutup, ameliyata razi olmaniz icin uyduruyorlar!
Iliadin sprey KULLANMIYORUZ!!
Iliadin damla kullaniyoruz. Damla bulamazsaniz, spreyi, damlalikli baska bir siseye bosaltin. 
VE MUTLAKA, sirt ustu yatar durumda kullanin, damlalari yaptiktan sonra da 1-2 dakika o pozisyonda 
bekletin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.