Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendim icin
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendim icin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 311
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendim icin
    Gönderim Zamanı: 23 Oca 2023 Saat 12:49
Hocam kusura bakmayın kendim  icin rahatsız ediyorum ...yaşım 33 bayanım kilom 59boyum 1.65 belirgin var olan bı hastalığım yok pandemi dönemi miğde yanmalarim oldu famodin kullanmaya başladım arada ara versem.bi tek onu düzenli kullanıyorum .. bunaralar sole bı sıkıntım var sabh kahvaltı ediyorum ve akabinde çarpıntı basliyo kalbim de çok yüksek degl yüz yüz on feln oluyo dinlenir halindeyken ama alışık olmayınca etkileniyrum tanisyion normal .. bı kere çok rahatsız olunca hemn eve yakın sağlık ocagna gttm ora da EKG çektiler barz bı problem.gormedi devm ederse artarsa kalpe çık dedi ama ben kalpten değil sanki problemim ya miğde ya safra gibi hissediyorum.yani böle bı şişkinlik yaşıyorum da o sikistiryo gibi emin de deglm ama pskoljimi bozmaya başladı sıklaştı ne yapsam hangi birime gitsem önemli midir aksmlari kıyım sabh kahvaltı Şi yapmasam yine ii yim .... Nereye gtsem bilemedm  var mı oneriniz
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Oca 2023 Saat 18:57
Saglik ocagi doktoruna, "doktor" mu diyorsunuz?
Tiroidleriniz  fazla calisiyor olabilir: TSH, T3 ve T4 baktirin. 

Yukarı Dön
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 14:22
Daha önceki kan tahlilerime baktm ama hep TSH ölçülmüş ona da değer olarak iyi çıkmış ozamn foktorora özellik T3 ve T4  de baktırmak istediğimi soyluyim hocam bide onların değerini görelim teşekkür ederim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 18:52
TSH yakin zamanda (bilhassa bu arazlarin oldugu donemde) olculdu ise, tekrarina gerek yok. 
1 hafta boyunca, gunde:3 defa nabzinizi sayin ve bana yazin. 
Yukarı Dön
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 20:11
Evet hocam bu arazi ilk gördüğümden kısa bı sure sonra olctumustum ilk olduğunda adetimin de ilk gunuyud acaba onla mi alakalı diye hatta kadın doğum a gitmiştim oda demir 8.7 çıkınca demire bağlı.olablir diyip demir ilacı yazmıştı kullanmadım bnde sizin demir ile yazilarinizi okuduğumdan fakat ikinci kez olduğunda yine adet dongumunn başına denk geldi acaba dedim demir kullansammi bı ve 4  gün kullanip bırakmıştım sonra yine olmadı iki hafta feln bu son hafta bu durum sıklaştı her gün özelliklere sabh kahvaltısından sonra oluyor  yani sabh çok az yedim bugün çok hafif oldu daldırıp normala zamanlarımda ki gbi yersm hemn artyo nabzm bn de şişkin lik yada miğde ile mi acaba ilgili diye düşündüm ..yazıyım hocam bı hafta sonra teşekkürler 

Düzenleyen esmanurr - 24 Oca 2023 Saat 20:12
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 23:10
Sakin boyle sudan sebeplerle Demir ilaci kullanmayin. 
Yukarı Dön
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2023 Saat 11:44

Hocam daha önce sizi bu konudan rahatsız etmiştim yeni bir başlık açmadan buradan yeniden yazarak sormak istedim. Hocam bundan bir ay önce özellikle yemek yedikten sonra kalp atışlarım hızlanıyor gibiydi bu süreçte siz bana günde uç defa ölçüp yazın demiştiniz ama öle çok yüksek çıkmadı sonrasında ben de yazmamıştım fakat böle bir his korku kaldı bende yine yükselirse yine atarsa içim rahat etsin bir kardiyoloğa gidiyim dedim gittim kalbim maşallah iyimmiş bişey yok dedi sonra dahiliye çıktım tiroitlerime felan baktırdım onda da bişey çıkmadı birde acaba panik atak mıyım diye şüpheye düştüm açlık kan şekerime baktırayım dedim bu saat saat bakılana ama dahiliye doktorunu ikna edemedim gerek yok dedi ısrarla.. sonrasında içimde kalacak çok merak ediyordum saglık ocagı bakar dediler oraya gittim onlarda bu testi biz yapmıyoruz dahiliye git dedi .. ama HBA1C değerine en azından bakılabilir dediler ve baktılar tahlillerim ide yüklüyorum o biraz yüksek çıkmış sizce bir daha dahiliye ye gidiyim mi bu sefer ısrarla seker testini yaptırmak için gerekli midir? Bu arada herhangi bir şikayetim artık yok arada cok açken kan sekerim düşüyor gibi oluyor ki hep olurdu ellim felan titrer omum dışında sekeri düşündürcek pek bi belirtim yok aslında ..birde yemeklerden sonra cok susarım ??birde babaannem 63 yasında şekeri ani yükselmişti o yüzden vefat etti hani ailede şekeri olan biri vardı ?kilom 56 bu arada boyum 164 33 yasında bayanım

https://www.hizliresim.com/rg2zw7t

https://www.hizliresim.com/2y9785r

https://www.hizliresim.com/g6gxl58

https://www.hizliresim.com/fep2gox

https://www.hizliresim.com/j0shydv

https://www.hizliresim.com/3gixzgu

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2023 Saat 18:40
HgA1c'nin yuksekligi pek hos degil. 
Sanki "Seker hastasi" imissiniz gibi diyet yapin. Doktorlarla ugrasmayin, bu konuda hicbir sey bilmezler. 
Ayrica; stresden uzak durun. Muntazam uyku uyuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.