Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - streptokok
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

streptokok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mertcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mertcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: streptokok
    Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 10:37
https://eksisozluk.com/yeni-tehlike-streptokokun-farkinda-olunmamasi--7548704?a=popular

hocam yukarıdaki konu sahibinin yaşadıkları hakkında farkındalık olması açısından neler söyleyebilirsiniz?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 18:12
Hicbir sey soylememe gerek yok. Isteyen inanir. Yerseniz. 
Tamamen doktor hatasi ve doktorun kendi pacasini kurtarmak icin uydurdugu yalanlar. 
Bunca UYE var, hangisi boyle bir durum yasamis? 
Turk doktorlari HER atesli hastaliga Antibiyotik verirler. Streptokoklar da en zavalli bakteri olup, ilk doz en
basit antibiyotikten 12 saat sonra YOK OLURLAR! 
Muhtemelen Adrenalin verip oldurduler. 
Yukarı Dön
Esmylmz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 75
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esmylmz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 21:47
Ben baktım ve okudum hocam. Doktor hafif soğuk algınlığı deyip göndermiş. Antibiyotik de vermemiş. Gece evde çocuk toksik şoka girmiş
Çok korktum gerçekten böyle sinsi ilerler mi?

Streptokokla ilgili cevabınızı okudum şimdi. Bu beta değilse teşhis nasıl konuluyor hocam. Boğaz kültürüyle çıkmaz ozaman. 

Düzenleyen Esmylmz - 24 Oca 2023 Saat 22:12
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 23:22
Daha bugun baska bir uyeye, bu kargasalik ve salakligin mekanizmasini anlattim.
Turk doktorlari HER "Streptokok" lafini Strep-A olarak algilayacak kadar ahmaktirlar.
Bahsi gecen, Streptokoklar, Streptokokkus Pnomonia olup. A-grubu, beta-Hemolitik Streptokoklardan cok 
farklidir. Eski ismi; Pnomokokkus Pnomonia idi. 
Turkiye'de, Bu bakterinin asisi KPA dir ve Ulusal asi takviminde oldugu icin, SADECE asi aleyhtari olup,
 KPA asisi yapilmamislarda gorulur. Avrupa ulkelrinin cogunda KPA asilari onlarin "mecburi asi " listesinde
yok. O yuzden "o" ulkelerde cok goruluyor.
Yoksa, GABA (Group A, beta-Hemoliticus) bakterileri boyle olumlere sebep olamazlar. 
Tek doz Penisilin veya Ampisilinden 12 saat sonra yok olurlar. 
Pnomokok enfeksiyonu oldugunda; Ates+Agizda pis koku+Dili kaplayan pas tabakasi olur. 
Kulturde uretildigi zaman; opsonin testi ile belli olur. 
Kesin tani ureyen bakteri sivisinin fare periton bosluguna verilmesi ve dalagin incelenmesi ile konur. 
En kestirmesi:
Ates + Agizda pis koku +Dili kaplayan pas tabakasi gordugunuz HER hastaya antibiyotik baslayin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 24 Oca 2023 Saat 23:48
Yukarı Dön
Esmylmz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 75
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esmylmz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 23:33
Teşekkür ederiz hocam.

Yukarı Dön
Jasmined Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 246
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Jasmined Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 11:14
Hocam, 

Benim kızımında ağızda pas, pis koku ve ateş şikayeti vardı.
Bactrim şurup kullanıyor şuan.
Bactrim şurupta bu streptekok üzerinde etkili midir?
En basit antibiyotikten kastınız tam olarak nedir?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 18:46
Streptokoklar uzerine, Bactrim etkisi suphelidir ( zira, Bactrim antibiyotik degildir, Sulfonamid'dir). Diger 
BUTUN Antibiyotikler ve EN BASIT, PenOs bile etkilidir. 
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 194
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 20:13
ZAz önce bu haberi izledim ve hemen sizin yorumlarınıza bakıp aydınlanmak istedim.

Haberi izlerken dedim bunda menenjit teşhis edemeyip havaleyi öcü yapanlar gibi bir durum ooabilir. O yüzden de strep a yı araştırmak için okumaya başlıyorum geriye dönük şimdi. 

Haberin peşinde yorum yapan doktorların söylediklerini size soracaktım ki diğer yazılarınızda anlamış oldum ki tuzluklarını alıp koşanlarmış.

Allah rahmet eylesin evlada. 

Düzenleyen Glnrkzy - 26 Oca 2023 Saat 20:20
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.