Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Wbc yüksekliği
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Wbc yüksekliği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2023 Saat 23:44
Hayir, o "birime" gore, 22.0 = 22,000/mikro Litre.
Benim dedigim Losemilerde olan; 20,000 = 20,000,000/microLitre
WBC'nin normal araligi NE?  4.86-13.8 

Turkler de;  matematik kulturu diye bir sey yoktur. 
Nominal degerlerin arasinda virgul, tam sayilarin arkasindan NOKTA konulur. Turklerin bu ayrinti ile ilgili
 en  ufak bir bilgileri de yoktur. 

Cep telefonunuzun hesap makinasini acin ve 1 milyon yazin! 1,000,000 diye yazar. Turkler (bankalar da
bile) 1.000.000 diye yazarlar.
pi sayisini yazin:  3.14 diye yazar. 3,14 yazmaz. Kime neyi nasil anlatacaksiniz ki! 
Yukarı Dön
Yıler Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 70
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yıler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 00:18
Çok haklısınız hocam Allah size uzun versin inşallah biz küçük bir ilçede kalıyoruz bir hafta sonra buradaki devlet hastanesinde tekrar kam sayımına baktırıp izniniz olursa size göndermek istiyorum 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 02:53
Sikayetleri gecti ise, bosuna cocugun canini yakmayin. Losemi'nin; suphesi bile yok. 
Yukarı Dön
Yıler Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yıler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 11:20
Hocam özür dileyerek tekrar sizi rahatsiz ediyorum ama içim içimi yiyor bir hafta antibiyotik kullanmasına rağmen Wbc değerinin 22.68 olması neyden kaynaklı olabilir internette yazıldığı lösemi ile ilgili hiçbir belirti yok kızımda sadece boyun lenf bezleri şiş bu yine bize lösemiyi düşündürür çok korkuyorum kan sayımında bu değer dahada artmış mıdır 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 18:31
Baska bir ozel (Hastane disi) Laboratuvarda TEKRAR kan sayimi yaptirip, bana yazin. 
SAKIN Hastane ici Laboratuvarlara gitmeyin. 
Yukarı Dön
Yıler Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yıler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2023 Saat 16:49
https://www.hizliresim.com/t3bi48p
Hocam merhabalar kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum  bugün kızımın tekrar kan sayımına baktırdık Allah şükür Wbc değeri 22,69 dan 17’26 ya inmiş ama halen referans aralığında değil acaba yine lösemiyi düşündürür mü diye geliyor aklıma sizin düşünceleriniz benim için çok önemli iyi ki varsınız hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2023 Saat 20:18
Ilk gunden beri size SOYLUYORUM!!! Losemi ile en ufak bir alakasi YOK. 
Lenfositler asiri artmis.
Notrofiller asiri azalmis.
Monositler anormal artmis.   Bunlarda : Enfeksiyoz Mononukleoz oldugunu gosterir.
SAKIN Turkiyenin cahil Prof. larina inanmayin, sakin hicbir baska islem yaptirmayin! 
Kan gazlarina baktirmak neyin nesi?
Magnesium, T4 ve bir suru sacma sapan test'e NE gerek vardi? Bunlar resmen dolandirici.
Enfeksiyoz Mononukeoz ile ilgili yazilari okuyun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 30 Oca 2023 Saat 20:19
Yukarı Dön
Yıler Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yıler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2023 Saat 20:24
https://www.hizliresim.com/e330y06
Hocam çok özür diliyorum yanlış daha önceki testi yollamışım sürekli kendi aklımla testleri karşılaştırdığımda için çok özür diliyorum zamanınızdan alıyorum bu sonuçlara göre bir sıkıntı var mı Allah razı olsun sizden
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.