Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Toksik şok
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Toksik şok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 18:29
Yuz bin kere anlattim, nesini anlamadiniz??? 
Antibiyotik gerektiginde:
Ates + Agizda pis koku + Dili kaplayan pas tabakasi olur. 

Yukarı Dön
iparkatre Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 112
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iparkatre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 13:10
Hocam çocuk aşılıdır muhtemelen. Aşı karşıtı olanlar ilaç da vermiyorlar çocuklarına. Çocuk aşılıysa teşhis yanlış olabilir mi? Çok yoğun ilaç kullandıysa karaciğerle alakalı da olabilir mi toksik şok? Ben şahsen ne teşhislere ne de söylenenlere inanıyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 18:58
Bilemem. Kullanilan BUTUN ilaclari ve verildikleri tarihlerini bilmem gerekir. 
Cocuklarda; Streptokoklarin, "Toksik sok" yapabilmeleri icin, hic Antibiyotik almamalari ve bagisikligin cok 
dusuk olmasi  gerekir. Son derecede nadirdir. 
Hanimlarda, kullanilan "tamponlarin" cok uzun sure kalmalari ile de olur. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Oca 2023 Saat 19:05
Yukarı Dön
Jasmined Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 246
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Jasmined Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 21:55
Hocam toksik sok baslangici nasil farkedilir hem yetiskinlerde hem cocuklarda.
Belirtiler nasildir?
Belirti göstermeden hizla ilerleyip öldürücü müdür? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 00:45
Ates cikar, tansiyon asiri duser. Cocuk komaya girer, suuru kapanir. 
Elindeki simidi kemirerek, hastaneye giden cocukta " Toksik sok" YOKTUR! 
Turk doktor palavralarina kanmayin. 
Meslek hayatim boyunca (Hacettepe dahil) Toksik soklu hasta cocuk gormedim. 
Yukarı Dön
Ba-ba Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ba-ba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 01:05

Merhaba sayın hocam. Olaya ilişkin bir haber yazısı ve yazıda hekimlerin görüşleri sunulmuş.

Kaynak:

https://www.bbc.com/turkce/articles/c4ndkn5ygepo?utm_campaign=later-linkinbio-bbcturkce&utm_content=later-32605275&utm_medium=social&utm_source=linkin.bio

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 01:28
Grip diye baslamis, KESIN verdikleri ilaclarla oldurmuslerdir. Gecen senelerde de, her ucu de Parasetamol
olan: Aferin, Peditus ve Calpol ile cok cocuk oldurmuslerdi. 

Bulabilirsenin, ne ilaclar verilmis onlari bana yazin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.