Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aralıklı kulakağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Aralıklı kulakağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 147
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Aralıklı kulakağrısı
    Gönderim Zamanı: 09 Mar 2023 Saat 20:47
Kadir bey merhaba,
4,5 yaşında kızımda 2 hafta önce kulakağrısı oldu. Sizin takipçiniz olarak illiadin damla başladım ancak illiadin ağrıyı tam dindirmedi ve ekstra dolven verdim…3 gün sonunda ağrı ve ateş geçti fakat illiadinle birlikte 3 kerede dolven vermek zorunda kaldım… Bugün yine kulakağrısı oldu ve illiadin damla başladım hemen… ama 1 saat sonra ağrıdan ağlamaya başlayınca yine dolven verdim… Dolvenin tadını sevmediği için ağrı onu zorlamadığı sürece kendisi de zaten içmek istemiyor ama nasıl bir ağrı ise o bile ver dedi… Kısacası Kadir bey tüm makalelerini ve cevaplarınızı okuyorum kulakağrısının neden olduğunu sayenizde gayet iyi biliyorum ama; 
1. Neden bu kadar sık kulakağrısı yaşıyor? Acaba Bactrim de başlamalı mıyım?
2. İlliadin kulakağrılarında eskiden anında etki ederken şu sıralar etkisi olmuyormuş gibi neden olabilir?

Şimdiden çok teşekkürler…

Düzenleyen Deryad - 09 Mar 2023 Saat 21:41
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2023 Saat 23:02
1- Yapisal! bazi cocuklarda Oztaki borusu daha ince oluyor ve cabuk kapanmaya meyilli oluyor.
Bactrim sart degil. 
Kulak agrisi+Ates olursa kullanin. 
2- Dedigim sekilde pozisyon vererek damlatin. Etki eder. 
Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2023 Saat 10:46
Kadir bey şöyle bir durum oldu, doğru mu yapmışım emin olmak için size yazmak istedim. 2 hafta aralıkla tekrar ateş ve kulakağrısı başlayınca ilk geceden İlliadin damla başladım ama bu sefer Bactrimde verdim. Gece boyunca ağrı yüzünden uyuyamadı ateşte 39 dereceye çıktı baktım hiç uyuyamıyor sabaha karşı 4 gibi Dolven verdim. Sbh kalktığında hiçbirşeyi yok gibiydi İlliadin ve Bactrim devam ettim ve hiç ateş ve ağrı olmadan geçti tüm gün. 
Bir önceki ateş kulakağrısı 3-4 gün sürmüştü ama bu sefer 1 gün bile sürmedi acaba Bactrim vermekle doğru birşey mi yaptım bilemedim. Bactrim verdiğim için Sonrasında daha ağır bir dönüşü olmaz dimi bu hastalığın?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2023 Saat 18:47
Belli olmaz, siz genede Bactrim+Iliadin'i 5 gun kullanin. 
Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 01:08
Kadir bey yine yeni yeniden 1 hafta geçti ve bgn kulakağrımız başladı. İlliadin damla başladım. Saat 1 am ve ateş 39,6 çıktı. Geçen sefer bactrim kullanmıştık acaba erken mi başladım demiştim. Şimdi ne yapmalıyım? Sadece illiadin damla ağrıyı geçirmede cidden etki etmiyor. Dolven şu an için vermedim. Ateş ve kulakağrısı bir arada ve 2-2-1 hafta ara ile bu 3. Kez aynı durum… ne önerirsiniz? Yapısal mı tamamen detay birşey bakılmalı mı?
Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 02:45
40.1 ateşi gördük oek uyuyamıyor. Kollarınında ağrıdığını söylüyor. Bu sefer kulakğarısından çok ateşi daha baskın. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 18:58
Sakin ates dusurmeyin. Tipik Grip.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.