Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kızıl mı alerji mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kızıl mı alerji mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 313
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kızıl mı alerji mi
    Gönderim Zamanı: 18 Mar 2023 Saat 06:55
Kadir bey 4,5 yaşındaki oğlumun vücudunda kızarıklıklar vardı perşembe günü dün yani cuma günü neredeyse tüm vücudunu sarmış ve kozarıklık arttı kaşıyor sürekli duramıyorum kaşımadan diyor kızarık olan yerler sıcak ve pütürlü ama normalde ateş yok halsizlik var şuanda bide üç dört gündür yoğun öksürüğü var. Neyi var hiç anlamadım bir anda böyle oldu. Bir şey mi çıkarıyor yoksa yediği bir şey mi yaptı sizce 

Düzenleyen Feyza13 - 18 Mar 2023 Saat 17:01
Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2023 Saat 17:00
Doktora götürdük kan tahlili Boğaz kültür strep a testlerini yaptı kültür Pazartesi çıkacakmış strep a negatif çıktı fakat çocuğun vücut görüntüsü ve kaşıntı halsizlik hafif ateş hepsi var. Wbc yüksek neut yüksek mpv ve lym düşük çıkmış doktorda bakteriyel olduğunu gösteriyor ben kızıl olduğunu düşünüyorum dedi 1.2 deposilin verdi onu yaptırdık bir de agumentin yazmış onu da aldık. Agumentini veriyim mi yoksa pen os alalım mı hangisi daha doğru olur. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2023 Saat 18:25
  " strep a negatif çıktı "
" doktorda bakteriyel olduğunu gösteriyor ben kızıl olduğunu düşünüyorum dedi"

Strep-A Testine guvenmiyor da, bu salak doktora mi inaniyorsunuz? 
Adam gibi bir bilgiye sahip olsa, Deposilin1.2 degil, Deposilin6-3-3 verirdi. salak oldugu daha buradan belli1 
Cok okumaniz lazim.. 
Bugunden geriye dogru soru-cevaplari okuyun. Hala isin aslini anlayamamissiniz. 
Deposilin1.2 etkisini, 48 saat sonra gosterir. O yuzden, Agizdan antibiyotik, igne yapildigi GUN BASLANIR!!
Bu saatten sonra da augmentin kullanilmaz, cok sacma olur. 
Bunlar hep okumadiginiz icin basiniza GELIYOR.
Yuz bin kere soyledim, su Turk doktorlara inanmayin diye! Kitaptan ogrenmedikleri icin hicbir konuyu tam bilmezler

Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2023 Saat 19:34
Aslında bugün doktora Kızıl olduğunu sizin yazılarınızı bayağı bir okudum kendim kanaat getirdim o yüzden geç kalmayalım diye götürdüm doktorda testleri yapmadan kızıl dedi sonra da tes
testlere rağmen deposilini verdi ben de çok kararsız kaldım ama test yanlış baktılar da kızılsa diye korkup iğneyi yaptırdım. Eğer gerçekten kısılsa ve bu deposilin 48 saat sonra etki edecekse şimdi çocuğa bir sıkıntı olabilir mi kalp ve böbrek rahatsızlığıyla ilgili. Eğer Kızıl değilse de bu ne olabilir acaba aşırı benziyor gerçekten diğer kan değerlerinden de bakteriyel olduğu anlaşılıyor sizden öğrendiklerimle anladım yani yoksa kimse öyle bilgilendirmiyor. Penisilin çocuktaki bakteriyel enfeksiyona fayda etmez mi gerçekten çok kafam karıştı biz ne yapalım şimdi 

Düzenleyen Feyza13 - 18 Mar 2023 Saat 19:52
Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2023 Saat 19:35
İğneyi bugün yaptırdık antibiyotiğe de bugün başlamamızı söyledi aslında doktor. Bütün vücudu sanki yanmış gibi ve sürekli kaşıyor vücudunu çocuk lütfen bir yol gösterin

Düzenleyen Feyza13 - 18 Mar 2023 Saat 21:23
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 01:51
Bu satten sonra, yapilacak bir sey yok. 
Ilk doz antibiyotikden 12 saat sonra tamamen iyilesmesi gerekir. Hem ates, hem dokuntu, butun sikayetlerinin
gecmesi gerekir...Iyilesmezse, kizil degilmis demektir. 

Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 09:18
Azalma olmuş gibi ama geçmemiş 12 saat oldu sayılır durum bu
 sorun ne olabilir o halde 

Düzenleyen Feyza13 - 19 Mar 2023 Saat 09:18
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2023 Saat 19:04
Resim gonderin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.