Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Eklem iltihabı mı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Eklem iltihabı mı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karakalem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 54
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Eklem iltihabı mı
    Gönderim Zamanı: 25 May 2023 Saat 22:33
Merhaba Doktor bey, Bu sefer sorum kendim için olacak. 1 hafta önce ateş halsizlik eklem ağrıları ile başlayan 3, 4 gün süren bir grip oldum. İlk gün sıkıntılıydi. Sonra ateş olmadı. Ama bu sabah uyandığımda dizlerimde bir gariplik vardı. Yürümekte zorlanıyorum Yürürken acıyor. Yurumedigimde hiç ağrı yok. Şimdi ise sabaha göre daha da ağırlaştı. Dizlerimi bukerken çok zorlanıyorum. Biraz şişlik ve ısınma var. Doktora gitmeli miyim? İleride daha büyük sıkıntılara sebep olur mu? Daha önceden hiç yasamadigim ve duymadığım bir olay. Eklem iltihabı mı? Ne yapmalıyım? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2023 Saat 07:51
Yaşımı ifade etmemişim. Yaşım 36
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2023 Saat 08:24
1- "Akut eklem Romatizması", çocukluk çağı hastalığıdır. Sizin yaşınızda OLMAZ.
2- Septik artrit: Olduğunda, eklem bölgesi sıcak, kızarık ve son derecde hassasdır. 
3- Bazı Griplerden sonra (bilhassa Covid19'dan sonra)  synovid denilen bir durum olabilir. İstirahat ve 
Dolven veya diğer İbuprofen (200mg) grubu ilaçların faydası olur. Günde:3x2 tablet (3x400mg) alabilirsiniz.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2023 Saat 13:47
Çok teşekkür ederim doktor bey,  covid olabilir Çünkü sırt ve omuz ağrılarım da oldu. O zaman ibuprofen grubu ilaclardan içeyim. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.