Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Oglum icin
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Oglum icin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
saliç Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 398
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saliç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Oglum icin
    Gönderim Zamanı: 05 Haz 2023 Saat 22:16
Kadir bey oglum 4 bucuk yasinda pipi ucu yani idrar deligi dar diyerek 7 aylikken sunnet oldu ama suan 4.5 yasinda olmasina ragmen yine dar elimle baktigimda bile deligi kapali gibi. Cisini yaparken de ciliz yapiyor. Arkadasin oglunu lavoboya gotrdgmde benim oglumun ciliz yaptigini o sekilde anlamistim diger cocuk normal yapiyordu benim oglumda sanki muslugu kismissin gibi yapiyo ama kesik kesik degil normal ve rahat yapiyor. Birde hocam konu ile ilgisi varmi bilmiyorum renkli camasir giydirdigimden fark ediyorum hep pipisinin ooldgu yer beyaz krec gibi oluyor ic camasiri bazen pipisinede bulasabiliyor. Siz buna smegma dediniz ama acaba darliklada alakali olabilrmi diye mrk ediyorum

Düzenleyen saliç - 05 Haz 2023 Saat 22:19
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 07:40
Smegma nın "darlık" ile bir ilgisi yok. 
1- Sünnet derisinin ucunun dar olması başka şey, pipi ucunun dar olması daha başka şey! 
2- Belli ki sünnet boşuna yapılmış, esas hadise pipi ucunda imiş. 
3- Çocuk Cerrahı'nın görmesi faydalı olur da, sıkıntısı olmayan bir çocuğu bunun için ameliyata sokmaya 
değer mi? İsterseniz, sadece gösterin onun sonucuna göre karar verin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 06 Haz 2023 Saat 11:39
Yukarı Dön
saliç Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saliç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 10:14
Tamam hocam bir baska sorum da bazen pipisi buyudugunde aniden aciyor diyor acaba bu idrar cikisinin oldugu yerin dar bole kapali olmasindan kaynaklaniyor olabilrmi. Onun disinda cocugun bi skntisi yok illa ameliyata grk yok dglmi 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 11:39
Önce bir gösterin. Ben göremediğim için, bir şey atlamayalım. 
Yukarı Dön
saliç Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saliç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2023 Saat 16:36
Hocam soylediginiz gibi gosterdim ben once cocuk doktoru gordu pipi ucu dar dedi yani cisin cikis deliginde darlik var cerrah gorsun dedi. bu sebebten 7 aylikken sunnet olmustu sunnet bi ise yaramadi yni oylemi 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2023 Saat 17:12
Evet..
Yukarı Dön
saliç Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saliç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2023 Saat 18:54
Hocam peki bu bir sknti yaratirmi cocuga illaki ameliytmi olmasi lazim ameliyttan kasit nedir burda zorlu bir islemmi? Bu gune kadar hic idrar yolu enfeksiyonu olmadi 5 yasinda 

Düzenleyen saliç - 28 Tem 2023 Saat 18:55
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2023 Saat 21:14
Bir Çocuk Cerrahının görmesi ve değerlendirmesi şart. 
Kesinlikle ne şimdi, ne ilerde İYE olma ihtimali YOK!! Ameliyat; enfeksiyon için değil! 
Ameliyat gerekçesi; çocuğun rahat idrar yapabilmesi için. 
Çocuk bu darlığa rağmen rahat idrar yapabiliyorsa, ameliyat gerekmez. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.