Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gebelikte Irinli Yag Bezesi / ACIL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gebelikte Irinli Yag Bezesi / ACIL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 66
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gebelikte Irinli Yag Bezesi / ACIL
    Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 19:23
Sayin hocam merhabalar,

Cok onemli bir sorum var. 32 haftalik hamileyim. 9 senedir aktif olmayan bir yag bezesine sahiptim. 9 sene once doktor antibiyotik ve pansuman ile gecirmisti. Ancak yillarca yag bezesi kalcamin tam altinda duruyordu. Arada agri yapsa da sikinti yoktu. Ancak doguma 2 ay kala ici irin dolmaya ve sismeye basladi.

Oncelikle Belcikada yasiyorum. Yarin hastahane randevum var. Bogmaca asisi yapilacak ve rutin kontrolum var.

Sorum su ben bebegim etkilenmesin diye lokal anestezili bir oneride bulunurlarsa kabul etmek istemiyorum. Ancak bu aciya 2 ay dayanabilir miyim onu da bilmiyorum.

Bana lutfen bir sey soyleyin. Yardiminiza cok ihtiyacim var. 
Gorsel ektedir.

resim

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 19:36
Alt tarafi IRI bir sivilce, anestezi YAPILMAZ.. 
Actirip bosalttirin. 
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 19:48
Sivilce gibi degil hocam. Cok afedersiniz koku yapiyor ayni zamanda. O irin yerine kullanilacak maddeler bebegi etkilemez dimi?

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2022 Saat 22:29
Iltihapli bolgeye "Anestezi" uygulanamaz.... 
Bolgesel anestezi de, size etki edemeyen bir anestezi sekli bebegi NASIL etkilesin? 
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2022 Saat 00:48
Anladim hocam. Endisemi mazur gorun. Cevabiniz icin tesekkurler. Icim ferahladi

Düzenleyen sevdet - 25 Oca 2022 Saat 00:53
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2022 Saat 14:00
Hocam tekrardan merhabalar,

Bugun doktora gittim. Bana henuz derinde oldugunu ve biraz yukari cikmasi gerektigini soylediler. Bu sure zarfinda da normalde agizdan verilmesi gereken antibiyotigi krem olarak verdiler. Lokal uygularsan bebege gitme dediler. 2-3 gun kullanmami istediler. 

Eger etki etmezse o zaman lokal anestezi ile kesip almamiz gerekecek dediler.

Sizinle kremi paylasiyorum. Umarim ise yarar.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2022 Saat 19:01
Bu krem mi, etkili olacak imis?? Ne yaptigini, ilacin nasil etki yapacagini bile bilmiyor! 
Ben olsam, dogru durust bir Cerraha giderim! 
Yukarı Dön
sevdet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevdet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2022 Saat 23:40
Hocam yer bulmak imkansiz. Ozel bir dermotologdan yer bulmaya calisiyorum. Avrupa nin zorlugu.... 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.