Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen burun tıkanıklığı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geçmeyen burun tıkanıklığı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fethiyeakn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fethiyeakn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen burun tıkanıklığı
    Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 02:33
Hocam ben bütün yazılarınızı inanınki tek tek okudum ama sormak durumunda kaldım inşallah vaktiniz vardır.Oglum martta 3 yaşında olacak 31 Aralık'ta ateş başladı bir gün sürdü ve geçti ama burun tıkanıklığı başladı sad ve bir burun tıkanıklığı ama acaip birşey sanki nefes alamıyor gibi uyanıyor horluyor çok zor sabah oluyor uyku var ama uyuyamıyor cold mix damltıyorum serum fizyolojik iliadin damla ama hiçbiri ise yaramadı KBB gittik burun etlerinin şiştigini söyledi viral sonrası iburamin zero verdi rhinfant sprey ve burunox nemlendici ama ben sizin yazılarınızı okuduğum için kullanmadım fakat oğlum 2 haftayı geçti bu şekilde uyku uyuyamıyor çok zor hocam geniz etimi var acaba bu böyle mi kalacak ne olur hocam nasıl bir yol almalım bu durum geçicidir 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 03:04
   " Oglum martta 3 yaşında olacak"
3 yasini bitirecek mi???
3 yasina girecek mi??? 

Dogdugunda: 1 yasina baslar, 1 sene sonra 1 yasi bitirir! 

SAKIN 3 yas cocuguna; sonu "-Cold" ile  biten hicbir ilaci VERMEYIN. En azindan ilacin icini bir zahmet
 okuyun.
Siradan Gripler, EN AZ;2-3 hafta surerler. Ondan sonra da, 1-2 hafta burun ici dokusunun tamirat suresi
 vardir. Idare edeceksiniz. Yoksa; Turkiye'nin CAKALLARI sizleri isirmak icin bekliyorlar.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fethiyeakn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 07:24
Öncelikle çok teşekkür ediyorum hocam 3 yaşını biterecek daha önce böyle birşey le karşılaşmadım burnu tıkanır ama geçerdi 1 günlük ateşin dışında başka bir belirti yoktu hocam ve hemen burnu tıkandı ama açılmıyor akşam da berbettı cold mix damlattım serum fizyolojik sıktım uyumadan ama horul horul uyunıyor geniz eti olabilir mi birde  hocam ben önce çocuk doktoru na getirmiştim alerjji olabilir diye zyrtec  ve rhinfant sprey verildi hocam  geçmezse KBB getir 10 gün sonra dedi gecmeyince orayada gittim onu yazmıştım hocam ama ben sizin yazılarınızı bütün gece okuyorum ve kullanmadım hiç birini eşinde kızıp doktora götürüyoruz inanmıyorsun diyor burun nemlendirici hakkında ne düşünüyorsunuz yoksa bu böyle devam mı eder
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fethiyeakn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 07:34
Hocam bide bu ağzı açık horlayarak uyumak zararlı diyorlar gelişmiş bozukluğu yaparmış  bu durum kendiliğinden mi düzelir acaba siz beni yönlendirirseniz hocam 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 19:09
"Geniz eti", bir Lenf bezidir ve bir vazifesi vardir. Oyle KBB uydurmalari ile alinmasi da gerekmez! 
7 yasi bitene kadar bu sekil sikayetleri olacak. Zamanla hastaliklari gecirerek mikroplara karsi "Bagisikligi"
 olusunca, lenf bezlerine daha AZ is dusecegi icin, kuculecekler.
Geniz eti ve Bademciklerin alinmasi ; "Tamamen duygusaldir..  Bundan bir tek KBB doktorlari yararlanirlar!
Geniz eti ile "gelisme" arasinda hicbir baglanti yoktur.
Meslek hayatim boyunca, hicbir hastami bu ameliyatlara gondermedim. Hicbirinde de, olumsuz bir durum
 ile karsilasmadim. 
Yazarlar kismindaki makale listemdeki ilk 2 makaleyi de mutlaka okuyun.  

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fethiyeakn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 19:36
Teşekkürler hocam bide burnu tıkalı diye uykusunda sanki boğazında birşey kalmış gibi boğuluyor o  neden acaba 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fethiyeakn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2022 Saat 14:31
Hocam burnunuz tam 22 gündür tıkalı hiç açılmadı çocuk ne rahat yemek yiyor ne uyuyabiliyor KBB kontrol vardı bugün iyice burun içi ödemli gdnizi bile göremiyorum diyor bu alerjidir defi ve zyrtec ve nazoster damla verdi 3 hafta kullan dedi hocam ne yapabilirim çocuğum bu şekilde tıkanık o ilaçları kullanmak istemiyorum ama geçmiyorsa iliadin serum fizyolojik cold mix hepsini yaptım sadece bunlarla ama geçmedi hiçbir iyileşme yok
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2022 Saat 18:49
Turk doktorlari; ASLA Grip teshis etmezler, bu SALAKLARA gore tamami allerjisir. Bu salaklara inanmayin. 
Bir Grip basladiginda, en az 2-3 hafta surer. Hele kisin, aylarca bile surebilir. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.