Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Bebek Bakımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bebeğimi Büyütüyorum!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuBebeğimi Büyütüyorum!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
superisi Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3392
Mesajın Direkt Linki Konu: Bebeğimi Büyütüyorum!
    Gönderim Zamanı: 31 Eki 2009 Saat 18:08
Ya arkadaşlar!!  düşündüm de nasıl hamilelik tablomuz varsa  bilgilerimizi durumlarımızı paylaşıyoruz  ya! eee!! artık biz doğurduk!.. şimdide yavrularımız için aklımıza takılan onlarla ilgili her şeyi burda paylaşalım. Onların büyümesi ay ay kilo durumları, kısacası gelişimleri yani; A dan Z ye herşeyi burda paylaşalım.

Düzenleyen superisi - 31 Eki 2009 Saat 18:14
ZÜLAL(Bookworm)
Yukarı Dön
superisi Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3392
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Eki 2009 Saat 18:10
ilk olarak arkadaşlar ya çocuğun ve annenin kırkını çıkartma. Herkes farklı yapıyor.  sizlerde çıkartıyor musunuz? Çıkartıyorsanız nasıl?
ZÜLAL(Bookworm)
Yukarı Dön
ceylinim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 740
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Eki 2009 Saat 19:03
Bizde yapıyoruz. 40 gün bebek ve anne evden dışarı özellikle gece çıkmıyor,bebeğin kıyafetleri gece kurumasa bile alınır yani ay göstermezler. ay(kırk) basarmış. Acil durumlarda 20 kırk yapılır biz de. Ama onda da sadece gündüz çıkabilir,gece yine yok. Ama ben yapamamıştım ceylinde sarılık başlangıcı gece arttı .apar topar hastaneye gittik,onun dışında hiç evden çıkmadım. Bi de ben Ocak ayında doğum yaptım havalar ısınasıya zaten evden çıkamadım......
Yukarı Dön
ceylinim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 740
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Eki 2009 Saat 19:06
Kırk çıkarmaya da yakın çevremize gittik. Ablam ekmek verdi nasipli olsun diye,şeker verdi ağzı tatlı olsun diye,yumurta verdi sağlam olsun diye,altın taktı yani ev sahibinin durumuna göre bebeğe hediye verilir. Bunları yapmazsa ev sabihi evini sıçan basarmışDead. Acaba gerçek mi bunlar?
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Eki 2009 Saat 23:39
zülal cim o kadar konu başlıklı topiklerimiz varki bunların hepsini tek topikte toplamak yerine ayrı ayrı topiklerde yazışırsak hem diğer topiklerimiz güncellenir hem aradığımız konu başlığını rahatça bulabiliriz misal

kırk çıkarma
bebeklerimizin kilo ve boyu
iştahsızlık vs.
bunlarla ilgili zaten topiklerimiz var ama olmayan  topikler için elbette konu açabilirsiniz.bu şekilde daha sağlıklı olacaktır.Smile
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.