Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - EGZAMA +KUTU SÜTÜ BIRAKMA-alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumEGZAMA +KUTU SÜTÜ BIRAKMA-alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nev13can Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 34
Mesajın Direkt Linki Konu: EGZAMA +KUTU SÜTÜ BIRAKMA-alerji
    Gönderim Zamanı: 09 Şub 2010 Saat 10:03
Doktor bey merhaba oğlum toygar 8 aylık kilo 10.400 boy 79 cm bebeğim 6 ayına kadar anne sütü ve formül mama ile büyüdü 6 aydan sonra malesef anne sütünü bıraktı.sizin yazılarınızı takip ettikten sonra kutu süt içmeye başladı.gelişimi çok iyi gidiyor :)1 aydır yüzünde kızarılık ve hafif kuruluk var. ağır bir grip ten sonra başladı.acildeki doktor alerjik astım dedi ve bir sürü iğne verdi ben yaptırmadım kendi doktorumuzda alerjik astım değil dedi ve agumentin şurup verdi.ateşi çok yükseliyordu.39.5 başka da bir ilaç vermedi.yüzüne gelince dün iki doktora birden gittik  aslında kendi doktoruma güveniyorum ama şu allerjik astım denmesi hep içimde kaldı. ilk gittimiz doktor yüzünün egzama süt alerjisi dedi olduğunu ve bir kortizonlu bir krem verdi kutu süt veriyormusunuz veriyorsanız kesin mama ya dönün dedi.kesmezseniz yüzü geçmez daha farklı durumlar ortaya çıkar dedi.oda alerjik astımlı bebeklerde görülür dedi.kendi doktorumuz ise bebeklerde görülen süt alerjisi gibi dedi kortizonlu krem yazarım bugün sürersün yarın yine başlar dedi gerek görmedi nemlendirmemi istedi.sütü bırakma nerdeyse 9 aylık benim oğlum o ayda herşeyi yiyordu dedi mamanında içeriği süttür diyor.sütü kesme 1 1.5 yaşında sonra sütü alerji felan kalmaz dedi.toygar sütünü 500 ml ve bazen fazlasını içer etini günlük sebze lerle beraber yiyor.herşeyi yiyen bir bebek..
sizde danışmak istedim .sütü kesmem gerkli napmalıyım.bu arada sizin bütün soru cevaplarınızı okudum herkonuda bilgi alıyorum hiç sormama gerek kalmıyor.ama bu konuda zorda kaldım.çok çok özürdilerim uzun oldu.

TOYGAR
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2010 Saat 10:21
1- O yaşta allerjik astım olmaz, sallıyorlar...
2- Yüzünde gördükleriniz, çocuğu aşırı sıcak tutmanız sonucu oluşan, deri döküntüleri.
3- Kesinlikle kremlerle geçmeyecek, o yanık derinin dökülmesi ve alttan yeni deri gelmesi gerekir.
4- Süt ile hiçbir alakası yok. Sütü verin, göreceksiniz hiçbir arazı artmayacak...
5- Doktorunuzun söylediği doğru, mamaların içeriği süttür...Olsa idi mama ilede olurdu.. O yüzden öyle çocuklar için, "Hipoallerjen" , "Hidrolize" ve "Soya bazlı"  mamalar yapılmıştır...
6- Kendi doktorunuzdan şaşmayın... Doğru söylüyor. 
Yukarı Dön
nev13can Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2010 Saat 10:32

çok teşekür ederim kendi doktorumdan başka doktora kulak asmıcam.aslında aile büyükleri gazına geldim .kendi doktorum hiç ilaç vermediği için (sadece ateş çok yükselirse veriyor)başka doktorlara teşvik ettiler.süte devam tşk.çok özür dileyerek gelişimi nasıl kilosu yüksekmi aslında hep sizin dediğiniz gibi besliyorum etini sütünü eksik etmem bebe büskivisi bile yemiyor.tekrar teşekkür ederim

TOYGAR
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2010 Saat 10:52
2 kilo ve 10cm. boy fazlası var. Nerede ise15 aylık çocuk gibi...Sakın büyüklerin gazına gelme, bu gibi kimseler yüzünden, dürüst, bilgili doktorlar değil, şarlatanlar pirim yapıyor..  
Yukarı Dön
nev13can Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2010 Saat 10:56
teşekkür ederim çok sağolun .
TOYGAR
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.