Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Beslenme ve gelişim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBeslenme ve gelişim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ezob Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 32
Mesajın Direkt Linki Konu: Beslenme ve gelişim
    Gönderim Zamanı: 22 Haz 2010 Saat 20:27

36 haftalık olarak doğan ve doğum tarihlerine göre şu an 9.5 aylık olan ikizlerimden

Kızımın                                                                     Oğlumun

Doğum kilosu: 2410              9 aylık kilosu: 8250                 Doğumda: 2350                9 aylık: 9400

Doğum Boy: 46cm                 9 aylık boyu: 73 cm                 Doğum boy: 46 cm           9 aylık: 74

Doğum Baş çevresi: 34 cm   9 aylık baş çevresi: 43.5 cm     Doğum baş çev: 32.5cm   9ay: 46cm

Anne sütü 6.aydan itibaren hiç yok, ondan önce de günde kişi başı 100cc kadardı. Kutu sütleri hakkındaki düşüncelerinizi biliyorum ama henüz cesaret edip veremedim. Doktorumuz da 1 yaşından önce verme dedi. Ama yoğurdu günlük pastörize inek sütüyle mayalıyorum. Doğduklarından beri mamaya alışkın oldukları için sütü sevmezlerse diye de korkuyorum. Başlarken doğrudan süt değil de biraz mama biraz süt şeklinde versem, sonra gittikçe süt miktarını artırsam olur mu?

Kahvaltı (yumurta sarısı, beyaz peynir, tam buğday ekmeği, bazen pekmez ilaveli), ara öğün olarak meyve püresi,  öğlen ve akşam öğünü olarak püre şeklinde etli sebze yemekleri  veya tarhana, mercimek gibi çorbalar,ya da biraz tavuk, balık,köfte, öğleden sonra 1 su bardağı kadar yoğurt veriyorum.  Akşam öğünü olarak bazı günler muhallebi  veriyorum. Bunların yanında ayrıca günde 400 - 500 cc kadar devam sütü alıyorlar. Kurubaklagillere bu ayda başlayabilir miyiz? Makarna, pilav gibi besinler vermedim, bunlar da gerekli mi? Beslenmeleri ve gelişimleri ile ilgili yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleyen İkiz Annesi - 22 Haz 2010 Saat 20:28
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2010 Saat 20:41
Gelişmeleri iyi, sütü  başlada nasıl istersen öyle başla hiç önemli değil. Bakla, makarna ve pilav etin yanında "garnitür" olarak verilebilir. Temel gıdalar et,süt ve meyva dır..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.