Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bebegim Ac olup emmeyi reddediyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBebegim Ac olup emmeyi reddediyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Salamar22 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Salamar22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bebegim Ac olup emmeyi reddediyor
    Gönderim Zamanı: 09 Oca 2018 Saat 23:58
Hocam iyi gceler..50 gunluk bir kizim var 4kg 57 cm dogdu bebegim.Suanda ise tam 5000kg kiyafetiyle birlikte ve boyu 59 cm...son 15 gundur kilosu sadece 300 gr artmis ...
Yalniz bebegim son 10 15 gundur memeyi gorunce bile agliyo asla enmiyo kandirarak emzirmeye calisiyorm olmayoncada sagip veriyorum. Ama onceleri cok guzel emerdi ona ragmen kilosu ilk ay 700 gr da kaldi..
Birden bire emmeyi kesince ve kilosuda dusuk olunca doktor mama kullan dedi .birde sutumu sagarken farkediyorm yapis yapis cok sekerli .
Doktor sutun yaramiyor dedi

Cok uzuluyorum sutun yagli degil diyo cevredekilerde napacagimi bilmiyorum :(
Ve cocugum cook hareketli uyurken bile eli kolu asla durmuyo.bundan olabilirmi ..

Birde hocam on sut cok geliyo o da emmek istememesine sebep olabilir mi?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2018 Saat 03:27
O doktor aptalin teki!!
1- Bebeginiz guzel kilo aliyor.. Daima kakasina bakin.. Yeterli beslenen bir bebek, hardal kivaminda, altin
sarisi renkte kaka yapar. Bebek kakasi daima o doktordan daha iyi fikir verir..
2- Anne sutleri DAIMA, standarttir... Hicbir annenin sutu digerinden farkli degildir.. FARK, zaman icinde
olur.. Ilk 1 ayda gelen sut, 2 veya 3 aylik iken gelen sutten farklidir. AMA butun 2 veya 3 aylik annelerin
sutu AYNIDIR!!  Beslenmek, anne sutu ustune etkili degildir.. Fakir bir annenin sutu de, zengin annenin
sutu gibidir. Anne iyi beslenmezse, kendi vucudundan kaybeder. Sadece; sogan, sarimsak gibi aromatik
maddeler anne sutune etki edebilirler..
3- Sutun yaramamasi diye bir sey yoktur.. Bu tamamen SAHTEKAR Turk doktorlarinin anneleri korkutup,
mama baslatabilmek icin soyledikleri yalanlardir...

Anne sutune devam edin.. SAKIN doktorlarin tariflerine gore meme vermeyin... Cocuk acikip, isteyince
meme verin.. 

Yukarı Dön
Salamar22 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Salamar22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2018 Saat 10:48
Allah sizden razi olsun HOCAM..
Sayenizde bizler  yanlislari goruyoruz ogreniyoruz..
Bazen siz doktorsaniz onlar ne diyorum..
Bizlerin canlarini bukadarmi hice sayiyorlar diyorum..
Cevabiniz icin cok saolun hocam.
Emzirme konusunda uyandirip emzir dediler kilosu dusuk falan hic yapmadim bezaman uyandiysa istediyse emzirdim.
Ama artik su son 15 gundur dedgim gibi ac elini emiyo neyi bulursa emmek istiyo nasil emzirmek icin aliyorum aglamaktan kipkirmizi oluyo  zorla tutturuyorum ama sonra yine itiyo . Bunun icin napabilirim hocam son 3 gundur  sagip verince hemen iciyo korkuyorum bideronla icmeye alisipta beni birakacak diye. Bi caresi varmi bu durumun...
Hocam birde bazen okadar halsizlesiyorumki bayilacak gibi oluyorum vitamin omega oneriyor musunuz kullanayimmi? Tesekkur ederim hersy icin hocam tekrardan  ... 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.