Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dilekdenizelif Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 69
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dilekdenizelif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Alerji
    Gönderim Zamanı: 16 Nis 2018 Saat 20:12
Merhaba hocam daha önce yazmıştım kızım 2 buçuk yaşında doğduğundan beri burun akıntısı tıkanıklığıyla boğuşuyoruz. Sizin önerinizle lordes şurup kullanıyorum buna rağmen ayda bir hala buun akıntısı tıkanıklık devam ediyor. Ama 1 hafta 10 günde geçiyordu. 15 gün önce ateşli gribal enfensiton geçirdi. Limon bal verdim 4 günde ateş kendiliğinden geçti ama 15 gündür burun akıntısı ve tıkanıklığı geçmedi. Geceleri hiç rahat uyuyamıyor akabinde öksürükde oluyor ara ara, keyfi yemesi içmesi oynaması yerinde. Bugün eşimin ısrarı üzerine bir kbb uzmanına götürdük kulaklarına vurmuş dedi o neyse artık? İlaç yazdı size sormadan almak istemedim deloday 0.5 mg 150 ml şurup günde bir defa, allergodıl 0.14 mg 10 ml nazalsprey günde iki defa, encef 250 mg kuru toz günde iki defa. Napayım hocam bu ilaçları kullanayım mı yoksa sizin önerdiğüniz başka bişeyler var mı? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 07:03
"Kulaga vurma"; DAIMA, Griplerden sonra olur..
SAKIN, verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin..   Cocugun kulaginda bir sey(????) olsa, cocuk agridan, yeri-gogu yikardi.
Cocugun sikayeti yoksa, poposundan uydurdu demektir... 
Oksuruk icin , SAKIN Turkiye'de doktora gitmeyin.. Sadece: Limonlu bal, Serum fiz ve ColdMix kullanin.
Eski cevaplari mutlaka okuyun. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dilekdenizelif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 14:10
Çok teşekkür ederim hocam, önceki cevabınızda lordes şurubu vermemi önermiştiniz ozaman ona devam edicem, fakat başka bir yazınızda gribe alerji ilacı iyi gelmez demişsiniz. Ben kızımın burun akıntısını gribin devamı mı yoksa alerjiden mi anlayamadım. Kızımın hiç bir şikayeti yok keyfi yerinde gündüz akıntı gece tıkanıklık haricinde. Onlarda da gündüz limonlu bal gece coldmix kullanıcam. Bu sıra lordesi vereyim mi vermeyeyim mi?

Düzenleyen dilekdenizelif - 17 Nis 2018 Saat 14:14
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dilekdenizelif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2018 Saat 23:13
Tekrar merhaba hocam dediğiniz gibi hiç bir ikacı kullanmadım. Serum fiz. ve coldmix kullandım akonyı kesildi ama hala tıkanıklık devam ediyor. Geceleri horlama şeklinde ve ağzı açık uyuyor. Rahat nefes alamadığı belli. Bu durum önümüzdek hafta tam 1 ay olacak, nolur kızıma yardım edin cold mix işe yaramadı. Tuz lambası işe yaramadı. Ne yapayım ne edeyim hocam bi deyin hele :( alerji için 5 yıl süren aşı varmış! Siz bu konuda ne diyorsunuz. Evim güneş görmüyor ve rütubet oluyor onun etkisi olabilir mi iyileşmeyişinin.

Düzenleyen dilekdenizelif - 27 Nis 2018 Saat 23:23
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2018 Saat 07:41
SAKIN; allerji ile ilgili hicbir soylenene inanmayin.  Sabirli olun, zaten yaz geliyor, kendiliginden iyilesecek.
Eski mailleri okuyun.  
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dilekdenizelif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2018 Saat 10:15
Teşekkür ederim hocam. Hep okuyorum anlıyorum ve uyguluyorum. Ama sormak ve sizden cevap almak daha bi rahatlatıyor beni. Tekrar teşekkür ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.