Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kusma yesil mukuslu kaka alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kusma yesil mukuslu kaka alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sblkhrmn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 15
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sblkhrmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kusma yesil mukuslu kaka alerji
    Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 17:12
merhaba kadir bey 5 buçuk aylık oglum var birinci ayindan itibaren kusma prob vardi ilk ay 1 kilo alinca dr onemsemedi daha sonra bu kusmalar artti ve 3. Ay sadece 500 gr civari almisti ayrica 3 ay civari kakada nokta iplik gibi kan gördüm kusmada devam ediyordu ayrica kaka yesil kopuklu ve genelde suluydu cocuk gastroentolojisine gittik 4. Ayinda dr inek sutu alerjisi suphesinden diyet verdi bana 15 gun diyet yaptim kakada bu kan olayini gormedim ama mukus ve yesil kaka gecmedi ayrica kandada inek sutu alerjisi0.10 küçük cikti total ige 18.2 cikti dr inek sutu alerjisi yok gibi diyeti yavas yavas ac kakada kan gorursen yine kes dedi ve yumurta alerjisine bakalim 15 gunde yumurta yumurtali seyler yeme dedi hocam bu mukuslu yesil kaka neden olur ayrica gordugum o kanlar neden olur kusmada gecmedi hala alerjidenmi olur nasil gecer kusma icin gaviscon infat verdi kullanayimmi bu arada 5 ay kontrolde 65 cm 7 400 kilo cikti dogum kilosu 3 600 du teskkurler

Düzenleyen Sblkhrmn - 17 Nis 2018 Saat 17:16
Yukarı Dön
Sblkhrmn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sblkhrmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 17:30
Hocam birde oglum 3 aylikken rotavirus asisi oldu diger asiyida 5 ayibi doldurunca yaptirmak için aile hekimine gittik oda bu inek sutu alerji suphesinden bide sulu kaka var diye yapmadi dr danis dedi dun gastr dr yapilabilir dedi ve ben bugun yaptırdım 5 ayini 8 gun gecti bi sıkıntı olmaz herhalde degilmi bide boyle mukuslu vs olan bebeklerde aşı pek ise yaramiyo gibi konustu ebe sizce nedir durum
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 19:35
Insaf!!! Ayni sual hergun soruluyor diye dert yanarken, ayni sual, ayni gunde bir kac kere sorulur oldu.. HIC MI okumuyorsunuz??
Bari son iki gunu okuyun!! 
 O ahmak ebe'nin hicbir halt bildigi yok!! Asi her durumda yapilabilir.. 
Rotavirus ile ilgili makale ve yazilari okuyun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Nis 2018 Saat 19:36
Yukarı Dön
Sblkhrmn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sblkhrmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2018 Saat 20:19
Okudum hocam fazla emmekten demissiniz yesil kaka için ama mukus icin demi ayni sey geçerli
Yukarı Dön
Sblkhrmn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sblkhrmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2018 Saat 10:30
Bebeklerde alerji kaka rengi mukus icinde konu acarmisinz 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2018 Saat 19:20
1- Allerji olabilmesi icin; o madde ile uzun sure ve cok kereler karsilasmis olmasi gerekir.. Bu sebeple,
bebeklerde allerji cok nadirdir. 
2- Kaka renklerini Yeni dogan Ozellikleri makalemde anlatmis idim.. 
Sadece anne sutu alan, saglikli bir bebekte kaka: Altin sarisi renkte ve hardal kivamindadir. 
Cok yediginde, kaka once sulu sonra, mukuslu olur. Renk, altin sarisindan, yesilin farkli tonlarina doner.
Cok yedirmeye devam edilirse; kirmizi renkte nokta veya cizgi seklinde KRISTALLER olusur.. 
Bunlarin rengi; kiremit kirmizisi rektedir. 
Barsakta kanama oldugunda, kanamanin seviyesine gore kan, farkli renklerde olur. 
Taze kan, makata yakin kanamalari , visne rengi yukarlarda olan kanamalari gosterir.
NOT:
1- Bebeklerde; "Ishal" diyebilmek icin, gunluk kaka sayisinin, 7 veya fazlasi olmasi sarttir. 
2- Dizanteri kakalari, DAIMA, ikintili-sancili bir tabloyu takiben, az miktarda, mukusli civik kaka saklindedir.
Cocuk rahat degil, izdiraplidir. Bazen, kaka da kan da gorulebilir. Hicbir zaman, BOL-SULU kaka olmaz.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Nis 2018 Saat 19:27
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.