Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Rahatlatacak ne yapabilirim?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Rahatlatacak ne yapabilirim?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ponk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 146
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ponk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Rahatlatacak ne yapabilirim?
    Gönderim Zamanı: 29 Nis 2018 Saat 01:04
Merhaba Kadir Bey,
6 yıldır sizin tavsiyelerinizle çocuklarımı büyütüyorum.
Allah razı olsun. Çevremdeki saçma uygulamalardan uzak sağlıkla büyüyorlar.
Grip aşısı olmuştuk ama domuz gribi aşısını ayrıca yaptirsak iyiymiş. Ailece ağır şekilde domuz gribi olduk. Ben bogaz ağrısı ve ishalle gecirdigim ilk günün ardindan 15 yıldan sonra ilk defa atesim çıktı ve 3 gündür kalkamiyorum. Serum fizyolojik limonlu bal fix uygulamamız. Arada agri ve atesten bunalıp novaljin alıyorum. Ya dasicak su torbasiyla terlemeye calisiyorum. Terledigimde 1 saat kadar iyilik hali sonra yine başa dönüyorum. Bagirsaklarim taş gibi sert hissediyorum.
Büyük oğlum çabuk atlattı ancak küçüğüm kusma ve ishalli ilk günün ardından 5 gündür yataktan çıkamadı. Atesi hic dusmedi ve en fazla bir iki lokma yiyebiliyor gün içinde. Karnının ve vücudunun agridigindan şikayetçi. Kramp gibi diyor. Hep uyku halinde ama kendi sayiklamalarina uyanıp derin dalamiyor. Onu rahatlatacak ne yapabilirim? 5 gündür aynı. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nis 2018 Saat 04:15
1- Domuz Gribi asisi; ZATEN mevsimsel asi icinde var..
               A/Michigan/45/2015  (H1N1)  Bu seneki "Domuz Gribi" virusunun varyantidir. 
2- Yalniz , bu sene uygulanan asi, cok basarili degil. Seneye, bu asi cok farkli viruslari ihtiva edecek. 
3- Dogrudur, Domuz Gribinin iki ozelligi vardir: a) Cocuklarda daha hafif seyreder. b) Kulaga vurmaz.
4- Parasetamol grubu( Calpol, ParaNox120 gibi) ilaclari kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.