Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İshal ve düşmeyen yüksek ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İshal ve düşmeyen yüksek ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esra_kocabiyik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 524
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_kocabiyik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İshal ve düşmeyen yüksek ateş
    Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2018 Saat 20:55
Dün öğlen 5 yaşındaki oğlumun karnı ağrımaya başladı..sonra ateşi yükseldi..gözleri yanmaya kasları ağrımaya başladı..ateşi 40 a kadar çıktı müdahele etmedim..sürekli hızursuz şejilde uyudu..gece 12 gibi 5  ml calpol verdim rahat uyusun ağrısı geçsin die..sabaha karşı tekrar başladı ateş ve ağrılar..gece su gibi ishal başladı köpüklü.. Bi kere kustu ama midesi boştu gece o yüzden köpük attı sadece..kahvaltıda 2 3parça haşlanmş patates biraz peynir ve ekmek verdim..saat 6 da 3 kaşık yayla çorbası içti..ateşi hiç düşmedi çok halsiz . .ateşi düşürmüyorum..destek olur diye probiyotik verdim sadece . .başka ilaç filan vermiyorum.. doğru mu yapıyorum acaba?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağu 2018 Saat 05:24
Bir seyler yiyip, ishal seklinde disari atarsa, mikroplari da atmis olacagi icin, atesi dusecektir. 
Sakin ilac vermeyin.
Biraz okuyun.. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_kocabiyik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağu 2018 Saat 15:50
Hocam 4 yıldır sizin yazdıklarınızı eski mailleri okuyorum..hala da devam ediyorum okumaya..dediğiniz gibi ateşi dün gece düştü..isal hala devam ediyor ancak o kadar sık değil..sadece ara ara kramp şeklinde gelen karın ağrıları oluyor ve sürekli uyku halinde..
Bol bol su içiriyorum..bugün daha iştahsız.. 
Bu yıl anaokuluna da başlıyacak..5 yıldır ateşine müdahele etmeden hastalıklarını atlatmaya çalıştık..inşallah bunun bağışıklık üzerine olumlu etkileri olmuştur :)
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_kocabiyik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eyl 2018 Saat 23:21
Hocam 5 gün bitti ishali hala devam ediyor..karın ağrıları oluyor..İştahı yok..eridi çocuk resmen..bakteriyel bi barsak enf. Olabilirmi?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.