Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen kulak ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geçmeyen kulak ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Zeynep0646 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 235
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen kulak ağrısı
    Gönderim Zamanı: 26 Nis 2019 Saat 18:58
Merhaba hocam Ağustos 2013 doğumlu 18500 kilogram bir kızım var yaklaşık 3 haftadır kulak Boğaz değişen bir hastalık durumu var yazdıklarınızı okuyorum burun akıntısı grip sonunda koyulaşır diyorsunuz ama neredeyse 3 haftadır sarı/yeşil koyu akıntısı var balgam gibi ve sürekli akıyor 4 gündür ara ara ateş ve şiddetli kulak ağrı vardı (Salı akşamdan itibaren iliadin2*2 olarak kullandık ama fayda etmedi ) bugün KBB gittik kulak kiri varmış onu aldı orta kulak iltihabı ileri boyutta dedi ve augmentin es60 42.9 verdi günde 3*5 ml kullanın dedi ilaca başlamadım ama dilide sarımtırak bir tabakayla kaplı koku varla yok arası iştah hiç yok sürekli ağlıyor kulağı ağrıyor bugün iki kulakta da akıntı olmuş diye bactrim başlasam mı günde 2 kere 2 ölçek mi kullanmam gerekiyor. Hocam eczaneye gittim antibiyotik olduğu için bactrim vermediler aile hekimliklerimde kapandığı İçin yazdıramadım çocuk sürekli ağlıyor ağrı kesici bile etki etmiyor artık

Düzenleyen Zeynep0646 - 26 Nis 2019 Saat 18:58
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2019 Saat 22:24
Hocam şu an kulağım ağrıyor diye bağırarak Ağlıyor doktorun verdiği antibiyotiği kullanmalıyız sanırım az çok gribi anladık ama bu konuda çaresiz kaldım

Düzenleyen Zeynep0646 - 26 Nis 2019 Saat 22:29
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2019 Saat 01:22
Kaç saat geçti üstünden ağrı kesiciye rağmen ağrısı hiç geçmiyor
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2019 Saat 13:15
Çocuk hala bağırarak ağlıyor daha da şiddetlerek iliadin kullanmaya başlayalı 4 gün oldu ama fayda etmedi   bactrim temin ettim okuduklarıma göre 7’5 milim verdim birde akşam vereceğim başka ne yapabilirim hocam ağrısı İçin hiçbir ağrı kesici falan fayda etmiyor
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2019 Saat 19:29
Iliadin; sirt ustu yatar durumda damlatilacak ve her bir tarafa damlattiktan sonra, bas o tarafa cevrilip,
 1-2 dakika bekletilicek.. 
Agri icin; Novalgin surup, gunde:3x1 olcek verebilirsiniz. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2019 Saat 19:32
Sırtüstü ve kafası hafif geriye doğru yatırarak damlatıyorum hocam Bactrim için bir şey dememişsiniz yazdığım şekilde kullanmaya devam edelim mi? Bugün ateşi 39 dereceydi ne kadar sürür sizce düzelmesi?duyma kaybıda var gibi normal sesle konuşmalarımıza sürekli anlamadım diyor :( teşekkürler

Düzenleyen Zeynep0646 - 27 Nis 2019 Saat 19:33
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.