Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Nefes borusuna yabancı cisim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Nefes borusuna yabancı cisim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Nefes borusuna yabancı cisim
    Gönderim Zamanı: 17 Haz 2021 Saat 22:46
Merhaba Kadir bey. Yaklaşık 6 saat önce cam rendede şeftali elma ve erik püresi yapıp 11 aylık oğluma yedirirken öksurdu. Ben de öksürürken müdahale etmedim. Sonra sustu yedirmeye devam ettim. Ama sen sonrasında arada öksürük oldu ve hiriltisi var. Sanki balgam varmış gibi. Oksurukleri hafif derecede. Acaba nefes borusuna kaçmış olabilir mi. Öksuruk varken müdahale etmem mi gerekiyor. 

Düzenleyen Didemira - 17 Haz 2021 Saat 22:48
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2021 Saat 22:55
Takip edin. Püre değilde sanki suyu nefes borusuna kaçmış gibi. Hırıltı devam ederse, bir gösterin.
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2021 Saat 23:09
Hocam ateş olursa mi gosterelim. Çünkü hastaneye gidersek burda hemen röntgen çekiliyor. Başka ne gibi arazlar olursa gidelim. Hocam eğer kactiysa ne yapılıyor. Ve en geç ne kadar zamanda müdahale edilmesi gerekir. Teşekkür ederim.

Düzenleyen Didemira - 17 Haz 2021 Saat 23:17
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2021 Saat 02:46
Burnu akmaya başladı ve  burnu dolu. Fizyolojik Damla yaptım. Acaba grip mi geçiriyor.

Düzenleyen Didemira - 18 Haz 2021 Saat 02:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2021 Saat 08:32
Akciğerine kaçsa idi, ÖNCE hırıltı, sonra ATEŞ olur.
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2021 Saat 00:33
Teşekkürler Kadir Bey. Hiriltisi emerken ağzı kapalı iken daha  belli oluyor. Ve burnu çok dolu sürekli alıntısi var. Ateşi de biraz yükseldi. Ama ben grip olduğunu düşünüyorum. Öksuruk şuan yok. Gerçekten hastaneye gitmek istemiyorum uzun zamandır da gitmedim sayenizde. ☺️ Ama içim tam rahatlaması acaba grip mi yoksa akciğere meyve mi kaçtı diye

Düzenleyen Didemira - 19 Haz 2021 Saat 00:46
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2021 Saat 09:27
Aferin.. Farkı iyi öğrenmişsiniz. Hırıltı burundan geldiğine göre olay, önemsiz.
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2021 Saat 11:59
sizin soru cevaplarınizi günlük takip ediyorum. Makalelerinizi de hepsini birden fazla okudum. Çok sağolun ☺️
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.