Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gelisim degerlendirmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gelisim degerlendirmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Zehra123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 21
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zehra123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gelisim degerlendirmesi
    Gönderim Zamanı: 25 Tem 2021 Saat 14:50
Merhaba hocam, kizim 33+4 gunluk 2420 gr dogdu 9 gun yogunbakimda kaldi solunum sijintisindan dolayi cok sukur sikintisiz ciktik. Su an 16.5aylik duzeltilmis olarak 15 aylik. Komutlarimi aliyor cok sukur. Gel kapiyi ac kapat. Kumandayi ver otur gibi. Oyuncak bebegine yemek yediriyormus gibi yapiyor nam nam diyerek. Ayaginda sallayip uyutmaya calisiyor. Oyuncaklari amacina uygun oynuyor. Abisiyle oynamayi ce ee yapmayi yakalamaca oynamayi seviyor. Cok sukur birseyleri isaret edebiliyor. Yemek istemediginde basini hayir anlaminda sallayip ii iii diyor. Konusma olarak gel,et,annn(anne), bazen anneanne diyir anneme. Dun bir teyzeyi isaret etti nene dedim o da benden sonra nene dedi. Gelisimi nasil hocam sizce. Hocam birde son zamanlarda gözlerinde dalma oluoyor. Ismini yuksek sesle soyledigimde yada yuzune dokununca onunde elimi sallayinca hemen bakiyor. Sorun olur mu sizce cok kaygiliyim. Birde konusma olarak nasil hocam. Baba dede de diyir ama babasina yada dedesine degil. Kendince soyluyir. Abi nerde baba nerde anneanne dede nerde deyince isaret ediyor. Sarki cikinca dans ediyor. Kizgin ol deyince yapiyor. Yabancilardan cok cekiniyo. Bazen utaniyo bazende gitmek istemiyo. Alisinca gidiyo opmelerine izin veriyor. Cok sukur goz temasi ve adina donme var hocam. Elini sacini gobegini burnunu sorunca gosteriyor. Cok tesekkurler hocam

Düzenleyen Zehra123 - 25 Tem 2021 Saat 14:54
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Tem 2021 Saat 18:12
Neyini merak ediyorsunuz? Normal bir çocuk.
Yukarı Dön
Zehra123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 21
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zehra123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Tem 2021 Saat 23:07
Goz dalmasi sorun teskil.edermi.hocam.norologa gitmeli miyiz cok tesekkurler. Premature dogdugu icin ben cok cok ensiseleniyorum.onun icin asiri evham.yapiyorum her konuda o yuzden sormustum hocam tesekkurler tekrar 🙏 birde hastanedeki cocuk doktoru konusmasi az demisti 14 aylikken en 4 kelime konusmasi lazim deyince ki o zaman sadece gel ve diyordu endiselendim

Düzenleyen Zehra123 - 25 Tem 2021 Saat 23:09
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Tem 2021 Saat 12:37
En kötü ihtimal ile, "Petit Mall" nöbeti olabilir, hiçbir önemi yoktur, zamanla kendiliğinden iyileşir. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.