Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çilek görünümlü dil
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çilek görünümlü dil

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mihrimahmetehan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mihrimahmetehan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çilek görünümlü dil
    Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 17:47
Merhaba hocam.5,5 yasinda bir kızım var.bir hafta önce yutkunma probli yuksek ates ozelikle 40derece çıkıyor ve aniden.gece birkac defa kuur öksürük oldu.suyu bile iekte zorlaniyordu..bitkisel takviteler yaptim daha iyi gibi oldu ama tekrar basladi öksürük yok,ates,bigaz agrisi ,yutkunma sorunu var.bugun dili kipkirmizi olmus.dilinin her yeri kabarcik olmus bogazida dahil.sizce ne yapmaliyim.bu arada atesli oldugunda aglama ve gülme oldu ama veni duymadı.yokmusum gibj.ikinci gün ates yok ama jendi kendine uzun uzun gülmeleri oldu.yine beni duymadi arlasindan daldi ve cisini yapti altina.sizce ne yapmaliyim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:31
"bitkisel" NE??  Esrar veya Afyon mu?? Bunlar da bitki!! Bitkisel saçmalığına kanmayın. Başınıza büyük 
işler açılır. 
Kan Sayımı yaptırın ve "Alice in Wanderland Sendromu" makalemş yazarlar kısmından okuyun. 
Enfeksiyöz Mononükleoz ise MON% yüksek çıkar. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mihrimahmetehan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 23:54
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.makalenizi okudum.bitkisel derken bal,limon,sogan suyu veriyorum viral enfeksiyonlarda.sizden öğrendiklerimle bir yaşından sonra antibiyotik veya ilac kullanmadik.ama bu sefer ne olduğuna karar veremedim.bugun gidip tahlil yaptırdım strep-a istedi.negatif çıktı.kan testinde viral yada bakteriyel birsey gözükmüyor wbc normal.mono degeri cok az yüksek.cilek dil görünümü var .idrar yolu enfeksiyonu var dedi fakat nitrit bakilmamis.sonucları size atıyorum.en iyi kararı siz verirsiniz.
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 00:05
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 08:56
Gripal enfeksiyon. 
İYE:Yok. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mihrimahmetehan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 09:01
Teşekkür ederim .hocam peki gribal enfeksiyonlarda da bu çilek dil görünümü olabiliyormu.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 09:13
Bazı viruslar yapar. Ayrıca da, bu manzara: "Çilek dil" DEĞİL!! Sadece tad papillaları barizleşmiş. 
Kızıl'da; beyaz çilek: Dil sathı beyaz, tad papillaları kırmızıdır. Kırmızı çilek: dil sathi kırmızı, tad papillaları 
beyazdır. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mihrimahmetehan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 15:05
Allah razı olsun hocam.hicbir ilaçlarını almadım.normal devam ediyoruz.bilgiler için çok teşekkür ederim.yeni birşey daha öğrenmiş oldum sayenizde
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.