Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - AŞI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

AŞI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
akasya2213 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 329
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı akasya2213 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AŞI
    Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2021 Saat 11:39
Hocam merhabalar
Daha önceden bağışıklık sistemimle ilgili hastalık geçirdiğim için Sinovac tercih etmiş ve 2 doz sinovac olmuştum.
Sinovac 2. dozdan 2 ay sonra size danıştım ve sizin yönlendirmenizle dün biontech 3. doz aşımı oldum.
Merak ettiğim şu biontechten 14 gün sonra koruyuculuk başlayacağını biliyorum ama beni bu üç doz aşı 
ne kadar süre koruyacak? 4. doza ihtiyaç duyulacak mı?
Bir de hocam 10 yaşındaki oğlumun doğuştan kalbinde üfürüm var. Kalp renkli doppler çekildi "kalpte fizyolojik bir 
bozukluk yok masum üfürüm var" dedi doktor.
Bu durumdan tedirgin olduğum için çocuğu 2 hafta okula göndermedim ama nereye kadar? Şu an gidiyor 
ama elim yüreğimde
inanın hergün mide ağrısı çekiyorum stresten. Sizce bu durum benim çocuğa rapor almamı gerektirir mi?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2021 Saat 13:20
2. doz BionTech aşınızı mutlaka olun. 
Gördüğünüz gibi, geçirdiğiniz hastalık yüzünden  BionTech aşısından zarar görmediniz. 
Dünya 'da bir tek Türk doktorları, "masum üfürük" ile "hastalık üfürümünü" ayırd edemezler. 
Yukarı Dön
gul78 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 297
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı gul78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2021 Saat 13:42
Ah hocam millet olarak bu süreci nasıl atlatacağız bilmiyorum. Bir bakıyorsunuz bir yerde aşılar bağışıklık oluşturmayacak şekilde yapıldı denilip insanlar tekrar aşılamaya çağırılıyor, bir yanda bir prof çıkmış bebeklere yanlışlıkla covid aşısı yapıldı herhangi bir yan etki olmadı diyor. Sonra da insanlara bu sisteme güven aşı ol diyorlar. Burada yapılan mrna aşıları ile yurtdışında yapılanların aynı olmadığını bile söyleyenler var. Ben iki doz sinovac aşımı oldum ama inanın şimdi hiçbir şeye ne bir gram güvenim ne inancım kaldı. Allah'a emanet yaşıyoruz işte. Hepimizin sonu hayrolsun.... Siz de bu süreçte sürekli bizlere yardımcı olmaya devam ediyorsunuz sağolun varolun. Sadece tekrar çok teşekkür etmek istedim. İyi ki varsınız.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.