Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulakta sıvı birikmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Orta kulakta sıvı birikmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
arzkv Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı arzkv Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Orta kulakta sıvı birikmesi
    Gönderim Zamanı: 16 Eki 2021 Saat 03:44
Merhaba Kadir bey. Benin kızım 5 yasinda bu sene eylul ayında ilk defa kreşe basladi ve tabii hastalıklar da basladi. İlk hasta oldu kulak enfeksiyonu  dendi  ateş olmamıştı.agumentin ve illiadin sprey kullandı.o sürede okula göndermedim.ilac bittikten iyi olduktan sonra 1 hafta okula gitti. Ama o haftanın haftasonunda ateşlendi,öksürük,hapsirik burunda doluluk, geniz burun akintisi şikayetiyle tekrar doktora gittik.farkli bir üst solunum yolu enfeksiyonu kapmış bu seferde dedi ve 5gun boyunca ateşi geçmediği için bu kez de ceftinex  ve tekrar iliadin sprey verdi. Ayrıca geçen seferki kulak enfeksiyonundan dolayı kulakta sıvı birikimi var dedi.neyse ceftinexi de Bi güzel kullandık.bugun kontrole gittik muayenede belirtileri geçmiş ama kulaktaki sıvı birikimi geçmemiş her iki kulakta da var dedi doktor. Ve nazoster sprey ve gece yatarken Zytrec şurup verdi 10gun kullanın balon şiirsin sakız çiğneyin dedi daha kullanmaya başlamadım ilaclari..kizimda hafif duyma problemi yaşadığını farkettigimi söyledim evet sıvı birikimi geçici işitme sorunu yapıyor dedi. Çok tedirgin oldum bu hafif işitme sorunundan dolayı İnternette kulakta sıvı birikimi diye araştırırken sizin yazılarınızı gordum.Keske daha önceleri gorseymjsim gereksiz ilaç yüklemesi yapmışım çocuğuma maalesef.. sizin önerdiğiniz gibi bu sıvı birikimi için ıliadin damla kullanalım mi hocam. Kızımda şuan kulak ağrısı yok burun hafif tıkalı ve öksürük ara ara devam ediyor
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2021 Saat 04:14
Iliadin kullanin..
VE LUTFEN AYNI SUALI DEFALARCA SORMAYIN!! 
CEVAP YAZDIGIM site BIR TEK BURASI DEGIL!! 
Mail, Instagram, Messenger, Facebook, Facetime, dan da soru soruluyor. 
Yukarı Dön
arzkv Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı arzkv Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2021 Saat 19:08
Cevap için cok teşekkürler hocam. Size birsey daha sormak istiyorum.ustteki soruda yazdığım gibi 1 hafta önce 5  yaşındaki kızım için daha önce geçirdiği kulak enfeksiyonundan dolayı kulağında sıvı birikimi var demişti cocuk dokturumuz. Kortizon sprey ve zyrtec verdi ama.kullanmadim 3 gündür illadin damla kullanıyorum kızıma. Kızımın herhangibir kulak ağrısı yok. Bu hafta sonu uçak a binicegiz kısımdaki bu kulak sıvı birikimi kulaklarında problem yaratır mı acaba uçak basınında? Herhangibirsey yapmalımiyiz hocam ne dersiniz acaba? 

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2021 Saat 19:21
Orta Kulakta sivi oldugunda, HIC KULAK AGRISI OLMAZ, zira hava giris cikisi olmaz.... 
Kulakta tedavi gerektiren sivi oldugunda, cocuk agridan yeri-gogu yikar! 
Agrisi olmadigi halde, "Kulaginda sivi var" diye sizi dolandirmaya calisan KBB sahtekarlarina kanmayin. 
Ilk sayfada, Yazarlar kisminda, makale listemden, "ucak yolculugu" ile ilgili makalemi okuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.