Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tahlil ve KBB
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tahlil ve KBB

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mercan2608 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mercan2608 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tahlil ve KBB
    Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 20:45
Hocam merhaba. Şimdi doktordan geldik. Sizin yazdıklarınızdan okuduklarımdan bir sıkıntı olmadığını düşünüyordum ama kızım ve oğlumun doktorları ikisi de moralimi bozdu. Sizin de fikrinizi almak istiyorum.
Öncelikle 9 ay 23 günlük, 10,34 kg ve 70 cm boy oğluma genel kontrol için kan tahlili vermek istedim. Demir ilacını hiç vermediğimi duyunca bu çok ciddi bir sıkıntı demir ilacı çok önemli vb. şekilde söylendi. Yanlış yaptığım hissine kapıldım. Bir de D vitamini eksik sanırım. Genel olarak tahlilini yorumlayabilir misiniz?
İkinci olarak 5 yaş kreşe bu sene başlayan 19.5 kg 118 cm kızım için sorucam. Kreşe başladığından beri doğal olarak öksürük burun akıntısı veya tıkanıklığı gibi olağan durumları yaşıyoruz. İki haftadırda oldukça yoğun yeşil renkte burun akıntısı var. Bi kaç gündür duymasında sıkıntı olduğunu farkettim. Ama herhangi bir ağrı falan yok. Bademciklerin birisi bebekliğinden beri büyük. Uykuda horlaması da var ancak eskiye göre azaldı. Neyse KBB uzmanı görünce sıvı birikmesi olduğunu söyledi odyo ve basınç testine girdi ama odyoda kızım biraz oyuna çevirdiği için tutarsız sonuclar oldu. Standart reçetesi agumentin, alllerset, notta çiğneme tableti, nazoster sprey ve peditus yazdı. 10 gün sonra da kontrol. Kendiliğinden geçmeyeceğini eğer tedaviler sonuç vermezse son çare tüp takılabileceğini söyledi. Bu konu hakkındaki yazılarınızın çoğunu okumuşumdur. Klasik KBB yalanları. Sayenizde bu yaşına kadar her hastalığında yazılan onlarca antibiyotikler şuruplar hiçbirini kullanmadım. Bunu da çözeceğimi düşünüyorum ama duyma sıkıntısı olunca tedirgin oldum sanırım sizin onayınızı almak istedim ne yapmalıyım?
Uzun oldu kusura bakmayın. Çok teşekkürler. Oğlumun tahlilini aşağı ekliyorum.

Düzenleyen mercan2608 - 01 Ara 2021 Saat 22:03
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2021 Saat 02:43
1- Tipik SAHTEKAR bir KBB doktoru, ve tipik sahtekar doktor davranisi.
Hicbir dedigine kulak asmayin. Bu sarlatanlara inanlarin vay haline! Tamami ameliyata gider.
2- Kesinlikle Demir ilacina ihtiyaci YOK..PUST, biliyor Demir alan cocuklarda en basit enfeksiyon bile agir
 hastalik yapacagini. Demir elementi bakteriler ve icinde virus bulunan hucreler icin cok onemlidir.  Demir,
bakteriler icin; "Buyume hormonu" gibi etki eder.  
3- D vitamin seviyesi: 50-100 arasinda olmalidir. Zehirlenme Riski:150 sonrasinda baslar. Laboratuvar bile
 isin pustlugunu yapiyor.
4- Kizinizin, ilk 2 senesi hep boyle hastalikli gececek.. Mutlaka yazilarimi okumaya devam edin, sakin bu
 sahtekarlarin tuzaklarina dusmeyin.
5- Duymasindan bir supheniz varsa; 5 gun Iliadin damla kullanin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.