Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sünnet
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sünnet

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
orhantugba Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sünnet
    Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 00:43
Hocam oğlum 4 gün önce sünnet oldu cerrahi işlemle biraz yapışıkmış derisi ve zor iyilesek gibi duruyor kontrole de götürmedim daha kızarıklık falan bayağı var uç kısmında göz merhemi sürüyorum ve antibiyotik kullanıyorum ağızdan ..  başka tavsiyeniz varmı hocam hergun yikamak falan iyi gelir yazıyor bazı yerlerde..

Düzenleyen orhantugba - 28 May 2022 Saat 01:11
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 07:09
"Göz merhemi mi"??? Yok yaaa!!!!  (Ne müthiş bir Türk icadı!)
SAKIN Antibiyotik kullanmayın. Tabii ki HER GÜN yıkanacak! 
Hiçbir şey sürmeniz gerekmez. Çok kızarıklık olursa sadece Furacin merhem sürün. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 08:49
Hemen bugün alıyorum hocam faydasi olmuyor gibiydi zaten antibiyotigi de kullanmazdim aslında hiç ama çok yapışıkmış ondan korktum görümcem de hemşire hastane de diyor hiç mi oynamadin deriyle oynaman lazımdı dedim ne bileyim hiç düşünmedim hem çocuk 6 yaşında aklı eriyor yaptırmaz dedim .. şuan çok kızarık kötü görünüyo ne zaman iyi olacak bilmiyorum kontrolede götürmedim henüz ah şu toplum baskısı çocuktan çok ben tramvatik oldum 😣
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 11:18
Sakın o hemşireyi ciddiye almayın! Bebeklerde, sünnet derisi, pipi başına yapışıktır. ZAMANLA bu yapışıklık
 kendiliğinden gider. O yüzden 7 yaşından evvel sünnet YAPTIRMAYIN diyorum!!
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 14:48
Evet hocam çok mantıksız zaten düşünüldüğünde yani oynamak zararlı bile olabilir Allah korusun ... 7 yaşın içersin de aslında ama daha vakit varmış demekki

Düzenleyen orhantugba - 28 May 2022 Saat 15:35
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 18:16
Kesinlikle sünnet derisi ile oynamayın. 
Penis boynundan salgılanan "Smegma sıvısı" bu yapışıklıkları gideren bir maddedir. Türkiye'deki sağlık
 çalışanlarının zannettiği gibi kötü bir şey değildir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2022 Saat 23:11
Hocam bugün duş aldırdım demin de söylediğiniz kremi sürmek için baktım uç kısmı yara gibi olmuş kenarlarinda baloncuklar olmuş göz göz bugün 6. Gün artık zor iyilesecek sanırsam ... Bide bu sünnet külotlari varya ondan giydiriyoruz havasız mı kalıyor acaba  hocam bilemedimki hafta sonu bide gidip göstersek Pazartesiyi beklemek gerekiyo 

Düzenleyen orhantugba - 28 May 2022 Saat 23:12
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2022 Saat 08:26
Furacin kullanın. Erken sünnet yapırdığınız için bunları çekeceksiniz!! 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.