Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Karaciğer enzimleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Karaciğer enzimleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Siyahınci Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siyahınci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Karaciğer enzimleri
    Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 01:32
Merhaba kadir bey daha önce size oğlum için yazmıştım alt 93 ast 100 tahlilleri yüksek çıkıyordu sizin dediğiniz gibi aç karnına emzirmeden tahlil yaptırdım biraz düşük çıktı alt 76 ast 80 Ggt 82 çıkmış normalmi Ggt   kan ilaci başlamamız gerekmiş sizce kullanmalımiyim oğlum 5 aylık şuan kilosu boyu güzel bide kadir bey potasyumu 5.74 çıkmış normalmi doktor izin vermediği için aşılarını yaptırmadık enzimler yüksek diye iyiki sizi allah karşıma çıkardı yoksa oğlumu çok yoracaklardi kadir bey size minnettarim..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siyahınci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 01:37
Bide kadir bey hergun 4 damla d vitamini kullanıyorum sizce yeterli mi bende d vitamini ve magnezyum kullanıyorum oğlum için bı sıkıntısı olurmu 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 09:33
1- Böyle SALAK ve CAHİL doktorlara kanarsanız, başınız bir sürü belaya girer. ALT,AST ve GGT ile kan ilacının
 NE ALAKASI VARMIŞ?? 
2- HEMEN aşılara başlayın, bu salağa nasıl inanırsınız ki? 
3- D vitamini damlaların hepsi farklıdır. Günde 1000 ünite alacak şekilde kullanın. 
4- Bir daha durup-dururken, yok "rutin", yok "6 ay check-up'ı, yok 1 yaş check-up" diye hiç gerekmediği 
halde sizden tahlil isteyen sahtekar şarlatanlardan UZAK durun. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siyahınci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 14:59
Yok kadir bey alt ast Ggt için kan ilaci başlanmamiz istenmedi 4 aydan itibaren başlanması gerekmiş bebeklerde dedi doktor ayriyeten ast alt bı kaç aydır yüksek çıkıyor başka doktora gittik arastirma Hastanesi'ne gittik soniclari size yazdım aç karnına emzirmeden kan verdik biraz düşük çıktı ast alt neden normalin üstünde kadir bey bu beni korkutuyor doktorlarda bişey demiyor herşeyine bakıldı oğlumun karaciğer yağlanmasi var dediler diğer doktor bebekte yağlanma olmaz diyor şaştık kaldık kadir bey yardım edin lütfen 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siyahınci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 00:43
Kadir bey  alt ast Ggt için sizden cvp bekliyorum size çok güveniyorum oğlumu bı daha götürmek istemiyorum oğlumun değerleri yüksek mi 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 08:14
Diyorum size; doktorunuz SALAK diye!!! 
20 seneyi geçkin süreden beri anlatıyorum: 
Bebekler doğduklarında; Hgb:16-20g/dL  aralığındadır.
Bu yüksek değer, mevcut Fötal Hemoglobinin hızlı bir şekilde yıkılması ile, 4. ayda Hgb:10g/dL seviyelerine
 iner. Buna; "Yeni Doğanın Fizyolojik Anemisi" denir ve her bebekte görülen normal bir durumdur.
Tek istisnası; Himalayalarda veya Peru'da MacuPicu'da (Havadaki Oksijenin az olduğu yerlerde) bu düşme 
olmaz. 
Türkiye'deki Tıp Fakülteleri ve Sağlık bakanlığındaki yetkililer, cahillerin en önde gidenleri olduğu için 
bunları bilmezler ve böyle salak-salak Demir ilaçları verirler. Sakın bu salaklara inanıp, Demir ilacı filan
 vermeyin.

Karaciğer Enzimlerine gelince:
GGT: 
Kordon kanında: 37-193 U/L
0-1 ayda: 17-147 U/L
1-2 ayda: 12-123 U/L
2-4 ayda: 8-90 U/L
4 ay-10 yaş: 5-32 U/L
10-15 yaş: 5-24 aralığındadır.
Diyorum size, gittiğiniz doktorlar salağın teki böyle şeyleri bilmezler diye, inanmıyorsunuz.
AST ve ALT de aynı şekilde bu yaşlarda yüksektir.
Hepatitlere'de bu değerler:2000-3000 üzerinde çıkarlar. 
ZATEN, ben bir şey dememiş isem, sizin bana hatırlatmanıza da GEREK YOKTUR! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 30 Haz 2022 Saat 08:23
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siyahınci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 10:39
Cooook teşekkür ederim kadir iyiki varsınız rabbim sizi basimizdan eksik etmesin ömrümüz uzun olsun ben zaten inanmıyorum gitmedim tekrar kadir bey enzimler yüksek hemen gelin demiş ama ben gitmiucem sizide güveniyorum biraz öksürüğü var kadir bey onun için evde ne yapabilirim 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.