Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kizim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kizim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2023 Saat 20:17
Ates + Agizda pis koku + Dili kaplayan pas tabakasi YOKSA, antibiyotik gerekmez. 
Turk doktor akli ile is yapmayin. 
Yukarı Dön
Lamia Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Lamia Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2023 Saat 20:45
Hocam dili neden bu şekilde normalmi , Ben gribim dört gündür ama ateşim yok kızımda aynı arazlar +ateş var neden kaynaklı olabilir gripte ateş olmaz diyorlar kan testi vermelimiyim özür fdilerim çok soru sordum kızım dudakları gözleri kırmızı 39 derece ateşle uyuyor kaç günde düzelir
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2023 Saat 20:56
 " gripte ateş olmaz diyorlar"
Bunu soyleyen hangi SALAK ISE, soyleyin, 1-2 kitap okusun! 
Griplerde; 
1- Bazi Grip yapici viruslar; ates yapmayabilirler. Genellikle Nezle tipi ile seyredenlerde ates olmaz.
2- Griplerin cogunda (bilhassa Influenza grubu Griplerde ve Coronaviruslarda), ilk 3-5gun ates olur. Takip
 eden 2-3 hafta boyunca atesin olmamasi; "griplerde ates olmaz" anlamina gelmez.

Yukarı Dön
Lamia Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Lamia Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Oca 2023 Saat 20:10
Merhabalar hocam size soru sorduğum gece kızımın ateşi uykuda 40 i geçti titremeye başladı eşim korkup özel hastane ye götürdü evden çıkmadan bir buçuk ölçek dolven verdik ( 3 yaş 20 kilo ) hastaneye gidinceye kadar ateş 38 e düştü , doktor boğazına bakıp sistigini soyledi , iğne yapalım hemen dedi ne iğnesi diye sorduğumda ateşi düşürmek lazım dedi ,eşimle tartıştık ben yaptırmadım ,doktor sorumluluk sizin dedi,musaide odasında beklettiler bir saatte ateşi 37 ye düştü sonra çıktık , bu gibi durumlar için soruyorum hocam ağır gelmez miydi ,eşim için doktorlardan iyimi bileceksin oluyor   
Yukarı Dön
Lamia Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Lamia Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Oca 2023 Saat 20:13
Birde ateş çok yükseldiğinde soymak çıplak yatırmak uykuda , yada 40 üzeri ise ılık duş kuvetine oturtmak yanlışmi 
Üçüncü gün ateşi çıkmıyor artık tahlil yaptırmadım dili hafif beyaz iştahı yok yese çıkarmak istiyor antibiyotik devam etmesem olurmu
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Oca 2023 Saat 23:33
Pes yani!! Ates ile hicbir yazimi okumadiniz mi?? 
Size hicbir cevap vermeyecegim. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.