Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ALERJİ- BEZE
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumALERJİ- BEZE

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ymdurukan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesajın Direkt Linki Konu: ALERJİ- BEZE
    Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2008 Saat 14:34

iyi günler doktor bey

8ay  1 haftalık  bir kızım var kollarında kızarıklar var. isilik sanıyordum sizede sormuştum. cildiyeye götürdüm. atopik dermatit olduğunu, hassas bir cildi olduğunu ve alerji olduğunu söyledi, krem ve damla verdi . (zyrtec) kullanmamda sakınca varmı (çünkü 1 yaş ve üzeri yazıyor). çocuk doktoru  hiç ilaç vermemişti cildi hassas demişti. ne yapsam bilmiyorum, annemler isilik gibi diyor. (kızarıkları kaşınmıyor).  bir ara inek sütü alerjisi olduğundan şüphelenmiştim ama kilosu iyi (9110 kg, boy 71 cm) vei ishal olmuyor. sadece kızarıklık inek sütü alerjisine delalet eder mi? 
 Çok tedirginim, size sorum ;   neye alerjisi olduğunu  anlayamıyorum, alejisi olan şeyleri bilmeden vermeye devam edersem ileride büyük sorunlar olurmu, sadece kızarıklar mı olur. alerji başka şekilde karşıma çıkar mı (kızarık dışında)

birde bir kaç gündür  sürekli ensesini kaşıyor. kontrol ettiğimde ensede  ve bir kulağının arkasında beze olduğunu gördüm (ensedeki bezelye tanesi kadar, kulak arkası daha küçük) ciddi bir şeymidir? ne yapmalıyım. 
(Dişimiz hiç çıkmadı)

Düzenleyen ymdurukan - 25 Ağu 2008 Saat 11:11
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2008 Saat 15:55
Kollarda olan kızartılar isiliktir. Atopik dermatid dirsek içlerinde olur.İsilik için ilaca gerek yoktur, serin tutarsanız geçer.Beyaz çocuklar sıcağa karşı daha hassastırlar.Zyrt.. kullanmayın.
Allerji laflarını boş verin, çocuğunuza süt içirin.Sizin çocukta alleji yok.
Ensesindeki kaşıntılar da terlemekten olur. kaşınma sırasında cilt mikrop kaparsa , ensesinde bezeler olması normaldir, bunlar cidii bir şey ifade etmezler. Hiç bir şey yapmayın.
Dişlerini isterse 1 yaşından sonra çıkarabilir, geç kalmış dişi erken çıkarma tedavisi diye bir şey yoktur.
Yukarı Dön
ymdurukan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 27
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2008 Saat 09:37

doktor bey beni  rahatlattınız  çok teşekkür ederim.

atopik dermatit dirsek içinde olur demişsiniz, kızmın bütün kolunda ve dirsek içindede kabartılar oluyor..bileklerde bazen parmaklarda da (dirsek içinde özellikle kolunun üstüne yatınca ve kolunu kapatınca daha şiddetleniyor.) advantan krem vermişti onu sadece 1 kez sürdüm biraz hafifledi gibi kullanmayayımmı ?

Düzenleyen ymdurukan - 25 Ağu 2008 Saat 11:13
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2008 Saat 15:21
Kortizonlu bütün kremler iyi gelir. Arttığı durumlarda kullanın
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.