Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gözalti kapagi  şişliği
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gözalti kapagi şişliği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ilkbahar91 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gözalti kapagi şişliği
    Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 17:28
2 aylik bebegimin doğduğundan  beri gözleri capaklaniyor. Ben doktorun verdigi damlalari bir iki kere kullaniyordum gecince birakiyordum. Ama yanlis yapiyormusum yazilarinizi okuyunca farkettim. Simdi ise en son netira damlayi 3 gun gunde 3 kere damlatinca bir gözü  resimdeki gibi sisti biraktim. Cocuk doktoru capaktan gözünü  açamıyor derece olmadigi surece sicak cayla sil goz pinarina masaj yap dedi ancak bir hafta oldu. Gözü  hala bu sekilde. Gunde bir kere siliyorum yetersiz mi kaliyordur.
Ne yapmalıyim? 

Düzenleyen Ilkbahar91 - 06 Haz 2023 Saat 19:03
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 21:27
Bu kadar da cahil olunmaz!! 
1- Çay suyu denildiğinde "çay" anlamında kullanılmıyor. Anlatılmak istene su; Çay demlemek için kaynatılan
su!!   Burada kast edilen su kaynamış ve steril olan su. Cayın gözlere hiçbir faydası yoktur. 

2- Çapak için göz damlaları kullanıldığında günde en az 3x1 defa ve en az 5 gün kullanılmalıdır. Tek gözde
 çapaklanma olsa dahi, her 2 göze damla yapılmalıdır.
3- Her iki göze damlatıldıktan sonra, burun köküne, çimdikler tarzda 5-6 kere masaj yapılmalıdır. 
Yukarı Dön
Ilkbahar91 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ilkbahar91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 21:30
Şu an bu goz siskinligine damla mu kullanmaliyim yoksa sadece sicak suyla silmeli miyim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 21:47
Yenidoğanlarda gözler ZATEN bu şekildedir!! 
Eğer çapak yoksa, HİÇBİR ŞEY yapmayın!! 
Çapak oluyorsa; dediğim şekilde uygulayın.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 06 Haz 2023 Saat 21:48
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.